понеділок, 10 вересня, 2018, 11:19 Події
Активісти вимагають від ВККС не атестувати суддю, яку підозрюють у підробці документів
ZIK
ZIK

У Львові активісти зібрали низку фактів зловживань службовим становищем головою Галицького районного суду Львова Іриною Волоско. Вони переконують: статки сім’ї служительки Феміди аж ніяк не відповідають заявленим доходам. До того ж керівниця Галицького суду не соромиться навіть підробляти офіційні документи для ухвалення рішення на користь третіх осіб. За словами активістів, одне із таких рішень пані Волоско ухвалила навіть на користь місцевих олігархів Дубневичів.

Правозахисник та керівник ГО «Вартові закону» Віктор Чарномський надіслав до Вищої кваліфікаційної комісії суддів листа, де наводить факти зловживань службовим становищем Головою Галицького суду Львова Іриною Волоско. Чоловік підкреслює: у новій судовій системі немає місця для людей, яких на посади призначала ще попередня, злочинна влада.

«Не дивно, що Ірину Романівну Волоско призначили на таку посаду. Тоді місця отримували люди, вірні системі», – каже Чарномський.

Звернення до ВККС активіст надіслав напередодні чергової атестації пані Волоско. Там враховуватимуть не лише знання законів, а й те, як самі судді їх дотримуються. 

«Були чітко викладені питання, у яких є ознаки порушень суддею Волоско присяги й обов’язків судді», – наголошував Чарномський.

Рішення на користь Дубневича

Це вже не вперше активісти скаржаться на цю львівську суддю. Торік схожого листа вони надсилали до Вищої ради правосуддя.

«У громадських активістів та правових організацій є факти щодо того, що суддя Волоско, практично, підробляє рішення суддів чипроцесуальні документ на користь якихось третіх осіб», – заявляв Чарномський.

Так, за словами підприємця та голови партії «Громада і закон» Оксани Мачеус, її приватизоване приміщення на пл.Ринок, 28 перейшло у власність інших осіб саме за сприяння судді Волоско.

«На площі Ринок, 28 ми створили мистецьке кафе в честь Івана Підкови, три роки погоджували проекти, зробили ремонт. Та ця одіозна суддя знищила наш осередок культури. Коли міська рада зробила повторне право власності на не свій об’єкт, вона не взяла заяву до розгляду. Внаслідок цього об’єкт продали олігарху Дубневичу», – розповідає пані Оксана.

У Галицькому суді підробляють документи?

Місцевий правозахисник Світлана Мартин каже, що в Галицькому суді не цураються підробки документів. Жінка демонструє журналістам одну справу, в якій винесено аж два рішення: одне за – 16. 07.2014 року, а вже наступного дня – від голови суду – інше.

«В одному випадку – суддя Романюк, в іншому – Волоско. Згідно з оригіналом у мене виникає питання, який з них вірний? Це є саме підробка», – заявила правозахисник.

Про особливості судочинства у Галицькому районному суді Львова з власної практики знає секретар ГО «Вартові закону України» Валерій Куч.

«Я особисто виграв 90% в Апеляційному суді після рішень Галицького суду», – розповідає пан Валерій.

Ці та інші порушення було перелічено в листі, надісланому до Вищої ради правосуддя. Активіст ГО «Меморіал» Петро Дерко навіть був доповідачем на засіданні Другої дисциплінарної палати у справі Волоско.

«Я звернувся до Вищої ради правосуддя, щодо порушення норм права головою Галицького районного суду Іриною Романівною Волоско. Та мою скаргу розглядали без моєї участі. Було ухвалене рішення відмовити у відкритті провадження», – розповідає пан Петро.

Твердження активіста Палата охарактеризувала як такі, що «не підтверджені посиланнями на докази та зводяться до незгоди з судовими рішеннями».

Статки Волосків

Тим часом статки родини Волосків аж ніяк не відповідають задекларованим доходам. Їздить жінка недешевим позашляховиком, у найкращих традиціях суддівства – марки «Мерседес». Сім’я ж живе в заміському будиночку, площею у 357 квадратів, що розмістився в елітному районі села Сокільники. У тих же Сокілкниках сім’я Волоско має іще один будинок, та вже скромніший – на 153 квадрати, а також кілька земельних ділянок загальною площею майже 2,5 гектара. Із готівкових заощаджень – 350 тисяч гривень у пані Ірини та півмільйона у її чоловіка – пана Олега Волоско.

До слова, він працює на львівському ринку «Шувар» керівником відділу охорони. Цікаво, що раніше сама пані Ірина працювала у Сихівському суді, де розглядала справи за участю компанії, у якій працює її чоловік. Усе це підтверджує судовий реєстр. Тож, можливо, члени Вищої кваліфікаційної комісії ради правосуддя візьмуть це до уваги і перевірять, чи немає тут конфлікту інтересів і чи не впливало місце праці чоловіка на рішення?

Окрім того, у судді Волоско є дві доньки. У декларації згадано лише про старшу – Ярину Олегівну. Із заощаджень у дівчини 245 тисяч гривень, зароблені на посаді молодшого партнера адвокатської компанії «А. З. Партнери». Молодша ж донька, Христина – заміжня, і тепер має прізвище Свищо. Працює вона судовим розпорядником Личаківського районного суду. З майна у жінки земельна ділянка на 0,1 га та будинок, разом із чоловіком в елітній Холодновідці – на 230 квадратних метрів. Впродовж останніх років молоде подружжя придбало і три автівки, серед яких – «Мерседеси» ML класу, як у мами.

Родинні зв’язки суддівських кланів

«Суддю Волоско я розцінюю як одного з організаторів суддівських родинних кланів», – зауважує Віктор Чарномський.

Цікаво, що дівоче прізвище судді Волоско – Мричко. Виявляється, у Львівському окружному адміністративному суді трудиться суддя Мричко Наталія Іванівна. Її чоловік – також суддя, Бачун Олександр Ігорович. Він працює у Миколаївському суді. І навіть племінниця – Дем’яновська Юлія Дмитрівна, у минулому Пожарська – також є служителем Феміди – у Володимир-Волинському суді Волинської області. Ще й батько її дітей, і, вочевидь, колишній чоловік, Дем’яновський Юліан Галійович – теж суддя. Він служить у Миколаївському районному суді. До слова, раніше суддею Львівського окружного адміністративного суду працював його батько Дем’яновський Галій Семенович.

«Корупція і кругова порука» на прикладі Волоско

Тож родинні зв’язки голови Галицького суду Львова виділені окремим пунктом у зверненні активістів до Вищої кваліфікаційної комісії. Згадували про Ірину Романівну і в альтернативній доповіді Центру політико-правових реформ про стан забезпечення незалежності суддів в Україні. Власне, прізвище Волоско опинилось у пункті «Корупція і кругова порука як механізм залежності суддів». Та чи 11 вересня цей факт врахує ВККС, коли пані Ірина проходитиме атестацію?

Як повідомлялось, кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді запровадили в рамках судової реформи для всіх суддів України, яких налічується понад 5 тисяч. У липні за результатами кваліфікаційного оцінювання 50 суддів місцевих та апеляційних судів – 40 із них визнали такими, що відповідають посаді.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 00:39 :09