«Абетковий словограй»
Любов Сердунич
українська поетеса, журналістка

Отримала вже і я «свій» примірник цього оригінального збірника, до котрого входять тексти, слова в яких починаються на одну букву: «Абетковий словограй: тавтограми, монофони».

Такі твори пишу давно, ще з початку 1990-их років, коли прочитала в г-ті «Жива вода» оповідку професора Панаса Столярчука «Перший поцілунок», до якого входило, здається, 176 слів. Мені те оповідання здалося дуже коротким, тим паче – на найпоширенішу букву. А ще ж хотілося довести своїм вихованцям, яка наша мова багата. Ось відтоді й почалось. І тепер маю вже майже на кожну букву абетки окремий твір, або й кілька, різних жанрів.

Про ці мої спогади згадує у вступній статті до збірника професор, керівник усього проекту від ідеї до презентації видання, науковець, доктор педагогічних наук, кол. завідувач відділу теорії та методології гуманітарної освіти Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, відомий український лінгводидакт, медіапедагог, дослідник у галузі медіаосвіти Ганна Онкович. І саме завдяки пані Ганні кілька моїх прозових творів втрапили до книги: етюд «Володарка весна» (с. 18 – 21) і замальовка «Зайдам – зась!» (с. 36 – 42), бо я у вирі клопотів ще тільки збиралась колись їх надіслати їй... І в них – понад 1000 слів (поки що)...

Раділа, коли своїми творами надихала школярів на написання подібних віршів та оповідок (деякі досі зберігаю). Радію й тепер, що надихаю дорослих авторів. Зокр., завдяки публікації моїх творів у пресі (ще тоді, в 1990-их), а також в інтернеті (у т. ч. й на ФБуці) надихнула инших авторів на написання таких творів!

Відрадно мені й те, що, як пише ув «Абетковому словограї» Ганна Володимирівна Онкович, саме мої твори на одну букву сприяли народженню в неї задуму створити таку книгу. Так і треба! Бо УКРАЇНСЬКА мова – НАЙБАГАТША МОВА світу! Тож доводимо це! І такими творами – теж.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 23:21 :53