Новини » Курйози 9 вересня, 2018, 1:42
Знайдений на дні озера Нікейський храм міг бути місцем, де проходив Перший Вселенський Собор

На дні турецького озера Ізнік вчені знайшли церкву, збудовану близько 390 року н.е. на честь святого Неофіта Нікейського.

На опублікованих знімках чітко видно залишки будівлі. Вони знаходяться під водою в 50 метрах від берега, – повідомляє Сегодня.

Археологи вважають, що споруда пішла під воду в результаті землетрусу, який стався в цьому регіоні в 740-му році. Храм тоді частково зруйнувався, а згодом руїни затопило і вони виявилися під водою.

На місці озера багато століть назад стояло стародавнє місто Нікея. Знайдений храм міг бути місцем, де проходив Перший Вселенський Собор. Скликав його 325-го року імператор св. Костянтин Великий, вважає Мустафа Шахін, професор археології університету Улудаг в Бурсі.

«Я займався дослідженнями озера Ізнік з 2006 року. Таке чудове спорудження виявив вперше. Коли побачив руїни, які чітко проглядалися в водах озера, я був вражений», – каже учений.

Він вважає, що церкву могли побудувати на вершині язичницького храму Аполлона – грецького і римського Бога сонця.

Професор Шахін також сподівається, що за підтримки місцевих чиновників на місці затопленого храму створять перший в Туреччині підводний археологічний музей.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 01:42 :43