Новини » Світ 9 вересня, 2018, 23:40
Вибори у Швеції: соціал-демократи перші, антиіммігрантські «Шведські демократи» зміцнюють позиції

За даними екзит-полів, Соціал-демократична партія Швеції здобуває перше місце на виборах до парламенту. Антиіммігрантська сила «Шведські демократи» суттєво зміцнила позиції.

На парламентських виборах у Швеції, які відбулися в неділю, 9 вересня, перемагає правляча Соціал-демократична партія - повімлє DW.

За даними екзит-полу телеканалу SVT, вона отримала 26,2 відсотка голосів. Утім, це значно менше, ніж під час виборів у 2014 році. Якщо результати голосування співпадуть з даними екзит-полів, це стане найнижчим показником за понад сто років, зазначає агенція AFP.

Друге місце, за даними екзит-полу SVT, посідає антиіммігрантська правопопулістська сила «Шведські демократи». За неї віддали голоси 19,2 відсотка виборців. На третій позиції – правоцентристська Помірна коаліційна партія, за яку проголосували 17,8 відсотка виборців. За даними іншого екзит-полу, «Шведські демократи» набирають 16,3 відсотка голосів та поступаються другим місцем консерваторам. На виборах 2014 року вони здобули 12,9 відсотка.

У парламенті Швеції – 349 місць. Досі провідні політичні сили категорично виключали створення урядової коаліції в парламенті з правими популістами. Проте результати сьогоднішніх виборів можуть значно змінити розклад сил у законодавчому органі країни та ускладнити утворення коаліції, оскільки ні теперішній урядовий яльянс лівих та зелених, ні союз навколо консерваторів не набирає більшості.

Посиленню позицій правопопулістів пояснюють зростанням антиіммігрантських настроїв у країні. Лише 2015 року Швеція з 10-мільйонним населенням прийняла майже 160 тисяч шукачів притулку. В розрахунку на кількість населення це – найвищий показник серед країн-членів ЄС.    

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:10 :38