Новини » Політика 9 вересня, 2018, 10:27
Росія може блокувати українські морські порти в Чорному морі, – експерт

Росія може повторити в Чорному морі сценарій блокади українських морських портів, який зараз військові кораблі РФ відпрацьовують в Азовському морі.

Про це заявив експерт з міжнародних питань Андрій Каракуц. На його думку, якщо Кремль зважиться на такий крок, то накличе на себе серйозні наслідки, – передає Оглядач.

Результат пошуку зображень за запитом "фото Андрій Каракуц"

«Російська Федерація на Азовському морі багато в чому відпрацьовує варіанти блокування Чорного моря – саме тієї частини, яку контролює Україна. На відміну від Азовського моря, куди не можуть зайти великі військові кораблі через його статусу, через те, що це невелике море, в Чорному морі такий сценарій викличе набагато серйозніші наслідки», – підкреслив міжнародник.

Каракуц нагадав, що в Чорному морі знаходяться кілька країн-членів НАТО, в тому числі Румунія, Болгарія, Туреччина.

«Якщо почнуть блокувати фарватер, який веде до чорноморських портів України, ми зможемо побачити певну реакцію. Ця реакція спостерігається шляхом військових навчань, які проходять за участю країн НАТО, зокрема» Сі Бриз». Також ми це бачимо на прикладі того, що Сполучені Штати допомагають нам будувати військову інфраструктуру, а саме – морську, на узбережжі Чорного моря», – зазначив експерт.

«Звичайно, ми очікуємо зараз якихось поставок кораблів, військових катерів, які теж можуть посилити наш військовий потенціал», – додав він.

Також Каракуц нагадав, що Держдеп США засудив дії Росії в Азовському морі.

«Це лінія Держдепу, щоб тиснути на Російську Федерацію. Це вже не перша така заява. В середині серпня була заява про те, що РФ не повинна обмежувати судноплавство в Азовському морі... Такі заяви можуть стати приводом для звернень до міжнародних організацій, які захищають морське судноплавство. В даному випадку позиція США є сприятливою, і тиск, який ми можемо надавати разом, буде досить корисним», – вважає міжнародник.

Як повідомлялось раніше, Росія змінила тактику блокування Азовського моря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 01:35 :50