Після відставки Продана ДФС очолив підозрюваний у корупції чиновник

Уряд оголосив новий конкурс, а на його час призначив керівника, якого теж підозрюють у корупційних схемах.

Близький до прем’єра виконувач обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан несподівано подав у відставку. Раптова зміна у найвпливовішій структурі країни, в якій під одним дахом перебувають і митниця, і податкова. Її керівник, фактично, контролює всі прибутки державного бюджету.

А поки оголошено конкурс на нового керівника, глава уряду поставив очільником ДФС чиновника, якого сам Продан відсторонив, бо той є фігурантом кримінальної справи щодо корупції, повідомляє ТСН.

Виходець з Вінничини Мирослав Продан був креатурою голови уряду, причому Володимир Гройсман не втомлювався підкреслювати свою особисту опіку над Проданом.

«Поки я прем’єр-міністр, він буде керувати Державною фіскальною службою», – запевняв Гройсман.

Така підтримка пролунала дуже вчасно, коли над Мирославом Проданом почали збиратися службові хмари. Вже влітку заговорили про невідповідність його чиновних заробітків та розкішних витрат. В тому числі, ширилася інформація про придбання люксової нерухомості на турецьких курортах.

«Після раптової відставки, Продан може легко оселитися на мальовничому березі Егейського моря. Про це свідчать ексклюзивні документи Генеральної прокуратури та Служби безпеки, які потрапили до нашої редакції. Згідно з цими сенсаційними матеріалами, Мирослав Продан, який мало не 20 років пропрацював на державній службі, у травні цього року придбав два об’єкти нерухомості в Туреччині» – повідомляли журналісти-розслідувачі програми «Схеми».

Під тиском обставин Мирослав Продан подав у відставку. Офіційно звільнення представили, як можливість для нього взяти участь у конкурсі на цю ж посаду. Втім, до конкурсу ще далеко, а тим часом прокурорські слідчі розкопали ще одну, цілковито кримінальну справу, яка може поховати амбіції не лише Продана, а й його покровителів. Місяць тому на Одеській митниці почалася велика спецоперація Генпрокуратури та податкової міліції. Оперативники віднайшли, що злочинна група організувала викрадення 37 контейнерів з нерозмитненим товаром на суму близько 160 мільйонів гривень.

«Ми маємо відео з камер спостереження і бачимо що саме з території митниці вночі ці 37 контейнерів вантажаться. Цим займався громадянин Амінєв і разом з керівником цього митного посту. – Тобто керівництво митного посту було в курсі того, що відбувається? – Всі були в курсі! Але потім керівник почав давати свідчення на Амінєва, було відкрито кримінальну справу», – розповів речник ГПУ Андрій Лисенко.

Вкрадений вантаж знайшли – це тканини та сільгосптехніка, причому товар на той час уже був розпорошений по кількох великих містах. Справа набула широкого розголосу, насамперед, через шалений обсяг вкраденого.

Ключового організатора, Дениса Амінєва, суд заарештував, він зараз у слідчому ізоляторі. Однак розслідування триває.

«Враховуючи, що злочин є особливо тяжкий, санкція статті передбачає покарання від 7 до 12 років, крім того, ми ж розумієм, що одна особа не може вчинити злочин, в нього є низка осіб-посібників, які допомагали, організовували. Коло осіб є досить широким», – розповідають у Генпрокуратурі.

Ветерани митної служби підкреслюють, що подібні операції неможливі без прикриття вищого керівництва митниці.

«Митник пропускає товар і якщо він порушує митне законодавство, то про це йому дають вказівку. Чи це буде старший зміни, чи це начальник поста чи це безпосередньо начальник митниці, але хтось йому дає таку вказівку. Сам митник ризикувати ніколи не буде! Тому що дуже багато контролюючих органів пункту пропуску», – пояснив один із колишніх працівників митниці.

Цього самого начальника Одеської митниці, Олександра Власова, на час розслідування відсторонили від посади, він проходить у справі як свідок, поки що. Через це неможливо пояснити, чому за ініціативи прем’єр-міністра Гройсмана саме цю людину днями призначено керувати усією фіскальною службою! І за таких умов слова прем’єра про реформу митниці сприймаються не так позитивно....

 Loading...