Новини » Львів 9 вересня, 2018, 17:05
Львів вшановув пам’ять примусово виселених українців із території Закерзоння

Львів вшановує пам’ять примусово виселених українців із території Закерзоння. Біля пам’ятника Тарасові Шевченкові відбулись поминальні заходи, участь у яких взяли представники різних громадських спільнот, організацій, духовенство, влада міста та області.

Про це повідомляє city-adm.

Об’єднаний хор суспільно-культурних товариств «Надсяння», «Холмщина» та Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина» виконали Державний Гімн України. Опісля відбувся чин короткої молитви та громадське віче.

«Сьогодні тут дуже важко говорити, особливо молодій людини з нової генерації. Лише хочеться низько вклонитися перед тими сотнями тисяч українців, яких з коріннями вирвали із рідної землі, із землі, на якій вони жили сотні років. Із цього ми можемо зробити лише один висновок: не пам’ятаючи власної важкої історії, є імовірність того, що ця історія може повторитися, адже нація без держави приречена на безправ’я.

Сьогодні ми маємо власну державу. І зараз важко усвідомити в голові, що такі події можуть повторитися, що страшна трагедія може мати місце в сучасній історії. Але право на власну державу ми повинні вміти ще також відстояти. Просто держави не достатньо. І економічно-політичні цілі, і завдання влади повинні бути об’єднані на те, аби ті люди, які залишили наші рідні землі, сьогодні хотіли і мали можливість повернутися до тої країни, яку б вони хотіли бачити.

Трагедія Закерзоння сьогодні нагадує про те, що бездержавна нація – це дуже легка здобич для хижаків. І, мабуть, сьогодні, коли ми тут об’єднавши зуcилля, об’єднавши всі кроки, будемо робити все для того, аби сьогодні ми не залишали нашу землю і не розсіювалися у пошуках кращої долі, – це буде найкращий результат і найкраща наша подяка усім близьким, які залишили рідну землю.

Низько вклоняюся перед вами, нехай в усьому вам допомагає Господь і нехай страшні сторінки історії ніколи не повертаються на нашу землю. Слава Україні!», – зазначив Євген Бойко, в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови».

Опісля усіх запросили до спільної акції «Свіча пам’яті».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 21:27 :16