Новини » Політика 9 вересня, 2018, 18:00
Держдума визнала Донбас «недостатньо російським»
Держдума визнала Донбас «недостатньо російським»
Держдума визнала Донбас «недостатньо російським»

На думку російських пропагандистів, мешканці Донбасу провели в складі України більше часу, ніж Крим, тому ставлення Кремля до невизнаних республік «ДНР» та «ЛНР» суттєво відрізняється від ситуації із окупованим Кримським півостровом.

Про це заявив перший заступник комітету Держдуми у справах СНД і співвітчизників, впливовий російський пропагандист й один з ідеологів війни з Україною Костянтин Затулін в інтерв’ю російському ресурсу Федеральна агенція новин, – повідомляє vgolos.

«Тут дещо інша історія. Донецьк з Луганськом пробули в складі України на 30 років більше. За цей час зусиллями радянської влади в 20-30-і роки XX століття пройшла українізація. Кореневі, глибинні зв’язки Донецька і Луганська з Росією були значно більше втрачені, ніж у Криму. Вони виховувалися в радянський період в рамках української парадигми. Я б сказав так. У відносно мирній ситуації на референдумі відсотків 20-30 виступили б за те, щоб приєднатися до Росії. Ще відсотків 10-20 або 30 – ні за що, залишилися б в Україні. Решта були б перехідним модулем», – сказав Затулін.

Натомість російський пропагандист наголосив, що Кремлю необхідно повернути окремі окуповані райони Донецької й Луганської областей (ОРДЛО) до складу України, аби підвищити там відсоток проросійськи налаштованих громадян.

Читайте також: Дипломат розповів, чому Росія насправді напала на Україну

«Ми розуміємо, що, після того як ми вивели з внутрішньоукраїнського контексту Крим, вивести ще і Донецьк з Луганськом означає позбавити союзників ту частину проросійськи налаштованих росіян і українців, які залишаються на іншій стороні України. Ми в даному випадку виходили з того, що Донецьк і Луганськ потрібно повернути в загальне політичне поле з Україною, але на гідних умовах. Тобто без розправ, без зведення рахунків, з особливим статусом – як елемент федерації або конфедерації. І саме повернення в цьому статусі Донецька і Луганська стане каталізатором ланцюгової реакції федералізації України. А федеральна Україна – це те, на чому серце повинно заспокоїтися», – пояснив Костянтин Затулін нинішню тактику Москви щодо України.

Як повідомлялось раніше, у Держдумі Росії почали лякати українців повномасштабним вторгненням.

Читайте також: В Росії зізналися, на які міста України хочуть відправити війська

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 14:10 :47