Новини » Економіка 8 вересня, 2018, 1:40
«Укртютюн» не згоден з підвищенням акцизів

Асоціація «Укртютюн» стверджує, що не погоджувала запропоноване Мінфіном підвищення акцизів та закликає Мінфін дотримуватися графіку підвищення ставок акцизу на тютюнові вироби до 2025 року.

Про це повідомляє прес-служба асоціації, – передає Економічна правда.

Як зазначається, асоціація ніколи не висловлювала своєї згоди із запровадженням нової індексації.

«Асоціація вважає, що відповідна ініціатива є необґрунтованою, а її практична реалізація може призвести до суттєвих негативних наслідків», – йдеться у повідомленні.

Минулого року в Податковому кодексі України було встановлено графік підвищення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на період з 2018 року до 2025 року.

«Запровадження індексації на рівень інфляції є способом непрямого перегляду зазначеного графіку у бік збільшення, що порушує принципи збалансованості, передбачуваності та прозорості державної регуляторної політики та може спричинити зростання обсягів незаконного ввезення в Україну тютюнових виробів з сусідніх країн з нижчими ставками оподаткування», – зазначають в Асоціації.

За сім місяців 2018 року обсяг реалізації тютюнових виробів в Україні скоротився на майже 23 відсотка у порівнянні із відповідним показником 2017 року, а обсяг надходжень від сплати акцизного податку – зменшився майже на 10 відсотків.

Пропонована індексація ставок акцизного податку призведе до подальшого скорочення обсягів реалізації тютюнових виробів і, відповідно, надходжень бюджету.

Нагадаємо, заступник міністра фінансів України Сергій Верланов в інтерв’ю ЕП розповіла про плани Мінфіну запровадити індексацію ставок акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби на індекс інфляції та, начебто, згоду всіх платників акцизного податку на запровадження такої індексації. 

 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 05:36 :58