субота, 8 вересня, 2018, 12:37 Політика
Україна відкрила консульство в Едмонтоні – столиці провінції Альберта у Канаді
консульство в Едмонтоні
консульство в Едмонтоні

В Едмонтоні – столиці канадської провінції Альберта – відкрили Генеральне консульство України. В урочистостях, які закінчилися у ніч на суботу за київським часом, узяв участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Про це повідомляє посол України у Канаді Андрій Шевченко.

«Це знакова подія, – заявив міністр Клімкін після церемонії перерізання стрічки. – Цим самим Україна визнає особливу роль, яку відіграла українська громада на Заході Канади, а також відкриває двері для торгівельних та інвестиційних контактів.»

Після церемонії відкриття установи міністр особисто привітав першого відвідувача Генконсульства – дворічного Данилка, – якому оформили документ про набуття громадянства України.

У провінції Альберта проживає понад 350 тисяч канадців українського походження. Крім того новоутворене Генеральне консульство обслуговуватиме інші провінції Західної Канади – Саскатчеван, Британську Колумбію, а також Юкон та Північно-Західні Території.

«Це прагматичне рішення: воно спирається на географію і на могутній бізнес-потенціал, який є в Альберті, – пояснює Посол України у Канаді Андрій Шевченко. – Але це й емоційне рішення: ми повертаємо борг перед українцями Прерій, які поколіннями будували Канаду, зберігаючи мрію про незадежну Україну.»

Консульство в Едмонтоні стало першим, яке Україна відкрила після початку російської агресії. До цього часу в Канаді працювали українське Посольство в Оттаві та консульство в Торонто.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 13:15 :00