Новини » Політика 8 вересня, 2018, 20:21
Синод РПЦ пригрозив «діями» у відповідь на призначення Константинополем повірених в Києві
Фото:ЕРА
Фото:ЕРА

Синод Російської православної церкви виступив із заявою у зв'язку із рішенням Константинопольського Патріархату призначити у Києві двох екзархів (повірених). РПУ вважає таке рішення «неканонічним» і обіцяє дії у відповідь.

У заяві, оприлюдненій сьогодні на сайті церкви, Синод РПЦ висловлює «рішучий протест і глибоке обурення» у зв'язку рішенням Константинопольського Патріархату.

«Це рішення прийняте без узгодження з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм і є грубим нехтуванням церковних канонів», — наголосили в РПЦ.

На думку представників Синоду РПЦ, ці канони забороняють єпископам однієї Помісної Церкви втручатися у внутрішнє життя і справи іншої Помісної Церкви.

Синод РПЦ навів низку правил, які нібито підтверджують цю заборону.

Також в РПЦ заявили, що рішення суперечить «незмінній до цього дня позиції» Константинопольського Патріархату і особисто Патріарха Варфоломія, який неодноразово заявляв, що «визнає митрополита Онуфрія єдиним канонічним главою Православної Церкви в Україні».

Крім того, в РПЦ наголосили, що рішення Константинопольського Патріархату прийняти до розгляду питання про надання автокефалії українській церкві «ухвалено всупереч волі єпископату Української Православної Церкви, який одностайно висловився за збереження її існуючого статусу».

«На виправдання свого втручання в справи іншої Помісної Церкви Константинопольський Патріарх призводить помилкові тлумачення історичних фактів і посилається на нібито наявні у нього виключні владні повноваження, якими він насправді не володіє і ніколи не мав», — заявили у Кирила.

Також в РПЦ вважають, що дані дії «заводять у глухий кут відносини між Російською і Константинопольської Церквами, створюють реальну загрозу єдності всього світового Православ'я».

«Священний Синод Російської Православної Церкви заявляє, що вся повнота відповідальності за дані антиканонічні діяння лягає особисто на Патріарха Варфоломія і тих осіб в Константинопольської Церкви, які їх підтримують», —йдеться у заяві РПЦ.

«Відповідь Московського Патріархату надійде в найближчий час», — погрожують в РПЦ.

Архієпископ, речник Київської Патріархії Євстратій (Зоря), коментуючи погрози РПЦ, повідомив, що посилання РПЦ на канони, які забороняють єпископам однієї Церкви втручатися у справи іншої — це обвинувачення самій Московській Патріархії.

«Адже саме вона в давнину багато разів втручалася у справи Київської Митрополії», — наголосив він.

«Особливі канонічні прерогативи Константинопольського Патріархату закріплені канонами, історичними прецедентами і традицією. Сама РПЦ отримала автокефалію та статус Патріархату на підставі цих прерогатив згідно рішення Вселенського Патріарха», — додав він.

Читайте також: Заради блага православ’я: Вселенський патріарх поставив на місце главу РПЦ Кирила

Нагадаємо, 7 вересня у межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві. У Київському Патріархаті привітали це рішення.

В УПЦ МП призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україні назвали «грубим порушенням».

Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило з власної ініціативи прибув до Стамбула на зустріч з патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Читайте також: З’явилося відео забавної сцени з частуванням Варфоломія від очільника РПЦ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 00:21 :34