Новини » Суспільство 8 вересня, 2018, 0:40
Провідний лікар проти ідеї Кабміну щодо скасування переходу на літній час

Відмовлятися від переходу на літній час, як це пропонує Кабінет міністрів України, не можна – це може погано позначитися на внутрішніх годинниках людини.

Про це розповів лікар, кандидат медичних наук Віктор Сидоренко, передає «Обозреватель».

Переведення стрілок годинника впливає на людський організм / фото УНІАН

За його словами, такий негативний вплив особливо добре помітно, коли людина змінює часові пояси під час авіаперельоту.

«За своєю спеціальністю мене іноді викликають вночі. І влітку, коли це червень, початок липня, ми бачимо, що вже о третій годині ночі небо все сіре, вже встає сонечко. Скажіть, навіщо мені треба, щоб сонечко вставало о другій ранку?» – навів приклад лікар. За його словами, вся справа в тому, що алгоритм «сон – не сон» в людському організмі регулюється гормонами: кортізолом і мелатоніном. «І в залежності від того, коли вони у людини виробляються, коли досягають свого максимуму – ми прокидаємося і у нас максимальна фізична активність», – пояснив Сидоренко.

«Причому якщо навесні, коли ми переводимо час на годину вперед: вже сьома, а не шоста, тобі треба вставати вже і щось робити – це набагато складніше. А ось осінній перехід – це коли ти вранці в неділю прокинувся... о, а я ще цілу годину можу законно полежати і мені нічого не буде», – підсумував лікар.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 08:56 :53