Новини » Політика 7 вересня, 2018, 19:20
Журналіст Юрій Луканов вважає Мінські угоди пасткою для Росії
ZIK
ZIK

Мінські угоди прописані так, що РФ їх ніколи не виконає. І якби вони дійсно були вигідні для Росії, то вона б не хотіла їх розірвати.

Про це розповів журналіст Юрій Луканов у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Я не погоджуюся з думкою, що Київ не став гравцем у вирішенні військового конфлікту між Україною та Росією. Якщо пригадати, коли починався Нормандський формат, то три його учасники, тобто Франція, Німеччина та Росія, були проти Києва.

Вони намагалися нав’язати так званий план Мореля, тобто вирішення проблеми за рахунок України. Цей план лобіювала заступниця тодішнього держсекретаря Гілларі Клінтон Вікторія Нуланд. Натомість Україні, не посварившись із союзниками, вдалося уникнути такого нав’язливого сценарію», – нагадав Юрій Луканов.

Журналіст зауважив, що спочатку теж критикував Мінські угоди, проте через півтора роки змінив свою думку.

«Сьогодні я розумію, що Мінські угоди прописані так, що РФ їх ніколи не виконає, а тому вони є пасткою для Росі. Тоді як Мінські угоди дали можливість зробити паузу в гарячій стадії війни, і Україна мала можливість відродити свою армію, попри всі проблеми, які там ще досі є. Відтак, незважаючи на домовленість Путіна з Меркель, Київ все одно бере участь у перемовинах і сам диктує порядок денний», – підкреслив Луканов.

Він підсумовує, що тепер ніхто з міжнародної коаліції не ставить питання про те, що потрібно вивести війська з Донбасу, але багато хто хоче закрити очі на Крим.

«Росія завжди наполягає на скасуванні Мінських угод. Але якби вони дійсно були вигідні для РФ, то вона б не хотіла їх розірвати. Тому Київ із «хлопчика для биття» перетворися на учасника перемовин», – вважає Юрій Луканов.

Як повідомлялося, глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав убивство глави «ДНР» Олександра Захарченка провокацією, спрямованою на зрив Мінських домовленостей.

31 серпня глава самопроголошеної Донецької народної республіки Олександр Захарченко отримав смертельне поранення в результаті вибуху бомби в центрі Донецька.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 13:49 :47