Новини » Економіка

Журналіст про ціни на газ: Неправильно вимагати більше за обіцянки не красти

ZIK

Тарифи на газ підвищені штучно. «Нафтогаз» аргументує необхідність підняття цін бажанням викорінити корупцію з цієї сфери. Однак, для цього є правоохоронні органи, натомість зростання комунальних платежів за обіцянки не красти – не зовсім правильна стратегія.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив журналіст та головний редактор журналу «Деньги.ua» Олександр Крамаренко.

Він наголосив: дуже дивно, коли підвищення ціни на газ аргументується потребами  в інвестування видобутку. Адже була навіть спеціальна програма, яка стосувалась швидкого нарощування власного добування цього палива.

«Та я, чомусь, досі не чую від «Нафтогазу» відповідних рапортів. Хоча, на скільки пам’ятаю, у попередній рік ця програма «важила» близько 18 мільярдів гривень. Це суттєві кошти і їх точно мало б вистачити на збільшення видобутку. Однак цього немає», – зазначив Крамаренко.

Тож він підкреслив: якщо компанія не в змозі розпоряджатись грошима, які «ми виймаємо зі своїх кишень» за рахунок «штучно підвищених» тарифів, тож виникає питання: «Можливо, щось не так в консерваторії?».

«Нафтогаз» аргументує усе страшною корупцією. Мовляв, газ, призначений для населення, насправді, витрачається для інших потреб. Та у нас є, наприклад, енергоринок, там маємо кілька джерел із різною ціною на вході. На газовому ринку також маємо два основних джерела з різною вартістю – дорогий імпортний та внутрішній, який намагаються підтягнути по ціні до першого. Хоча він стільки не коштує. Натомість в енергетиці маємо дуже дешеву енергію від гідро-та атомних електростанцій, порівняно дорогу – від теплових і зовсім дорогу – від відновлюваних джерел. Однак, чомусь, там немає корупції, тож звідки вона виникає у газовій сфері?», – зауважив журналіст.

Тож він припустив: можливо, щоб виправити цю ситуацію потрібно ввести «нормальний облік», який би допоміг витрачати газ, призначений для населення, саме на ці потреби.

«Та ми ж розуміємо, що за кожною такою оборудкою стоять певні прізвища. Я б хотів, щоб їх називали. У нас є правоохоронні органи, НАБУ чи чорт лисий, тож потрібно наводити лад. Натомість я не впевнений, що ідея платити більше коштів за обіцянки не красти – правильна», – підкреслив Олександр Крамаренко.

До слова, нещодавно прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що підвищення ціни на газ для населення неминуче. Це є однією з вимог Міжнародного валютного фонду для виділення Україні чергового траншу, який допоможе стабілізувати стан економіки.
Loading...