Новини » Політика 7 вересня, 2018, 15:09
Ємець: Підтримка зміни Виборчого кодексу вища, ніж усіх політсил разом взятих

Напередодні, під час багатотисячної акції під стінами Верховної Ради, мітингарі продемонстрували позицію суспільства. Насправді це позиція мільйонів громадян, які підтримують відкриті виборчі списки.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України Леонід Ємець.

Він підкреслив, що в п’ятницю у Верховній Раді доволі самотньо – там залишилось близько 5% депутатів, які мали б перебувати на своїх робочих місцях.

«Очевидно, в них є якісь інші особисті завдання, що перешкоджають нормально виконувати функції українського парламентаря. Проте ми залишаємось тут. Цей робочий тиждень можна охарактеризувати єдиною фразою: «Слава Україні», – каже нардеп.

У четвер Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким, відтепер гасла «Слава Україні» та «Героям слава» стали офіційним вітанням українських військових та правоохоронців.

«Його поки що ухвалили лише в першому читанні, але судячи з підтримки, цей закон буде підтриманий і у другому читанні величезною кількістю голосів. Це говорить про те, що українці є самодостатньою та патріотичною нацією, яка має свою національну ідею та самовизначеність. Це надзвичайно позитивний момент», – переконаний Леонід Ємець.

Проте, зазначив він, всі інші завдання, які цього тижня стояли перед Верховною Радою, на жаль, не є такими оптимістичними, зокрема. І вимога про необхідність забрати у політиків можливість купувати собі мандати парламентаря.

«Ви розумієте, що відбувається, коли депутат за 3-5 мільйонів купує собі мандат? Потім він ухвалює закони чи кадрові рішення, щоб повернути собі ці кошти. А тепер уявімо, що відбувається з чиновником, який купив посаду у депутата. Він теж починає повертати собі кошти», – наголосив народний депутат.

За його словами, таким чином корупція розповзається з Верховної Ради по всіх сферах життя України, чого точно варто позбутися, якщо ми бажаємо жити в цивілізованій європейській державі.

«Єдиний шлях – прибрати можливість купувати мандати. Тобто новий закон про відкриті виборчі списки – це пріоритет роботи цього парламенту. Це те, що він мав би вже давно зробити. Але сьогодні ми маємо 4 400 правок, які є законодавчим «спамом» з метою затягнути процес», – запевнив парламентар.

Він переконаний у відсутності бажання в депутатів підтримати цей законопроект. Мовляв, вони обирались в парламент через корупцію, тому хочуть її залишити.

«У першому читанні закон про відкриті виборчі списки було проголосовано 226 голосами. Тобто було б на один голос менше і вже в першому читанні закону не було б. А вчора ми бачили, як мітинг під Радою презентував позицію суспільства. Насправді це голос мільйонів, які через соціологію довели, що вони за відкриті виборчі списки», – каже народний обранець.

Близько 41% громадян підтримують оновлення Виборчого кодексу, що за словами нардепа, є вищим за підтримку усіх українських політичних сил разом взятих.

«Якщо б це був народний парламент, єдине, що він мав би зараз робити – виконувати волю українського суспільства. Він мав би змінити виборчі правила, зробити так, щоб наступний склад парламенту обирався вже без корупції», – переконаний Ємець.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради Андрій Парубій назвав зміни до Виборчого кодексу одним із пріоритетних завдання нинішньої сесії парламенту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 07:00 :45