Новини » Політика 7 вересня, 2018, 13:49
Військовий експерт: Дії Росії на Азовському морі прирівнюються до піратства
ZIK
ZIK

Щоб вирішити ситуацію на Азовському морі, Україна повинна задіювати усі іноземні інстанції. Потрібно стимулювати розгляд цього питання в міжнародному арбітражному суді та звертатись до Конвенції про боротьбу із незаконними актами, спрямованими проти безпеки морського судноплавства.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив військовий експерт Олег Старіков.

На його думку, Росія продовжуватиме свої дії в Азовському морі, доки Україна не почне давати гідну відсіч. Однак, на жаль, зараз цього не відбувається.

«Та не слід говорити лише про військову складову, є й дипломатична. Зокрема, я ніде не чув, щоб українське МЗС зверталось до міжнародних організацій щодо того, що зараз відбувається. Зокрема, маю на увазі дії в рамках Конвенції про боротьбу із незаконними актами, спрямованими проти безпеки морського судноплавства», – наголосив Старіков.

Адже, за його словами, те, що зараз робить Росія, можна прирівняти до піратства. Тоді як у зазначеній ним Конвенції прописані усі кроки, які в такому випадку повинна здійснювати Україна.

«Можна із кожним нашим кораблем відправляти прикордонників з їхнім прапором. Адже тоді ніхто не має права зупиняти такі судна, згідно морського права. Чому наші цього не роблять?», – дивувався експерт.

Тож він підкреслив: за цією ж Конвенцією, Україна повинна направити відповідні документи до Арбітражного суду «в розумні терміни».

«Навіть якщо Україна надсилала відповідні позови, потрібно стимулювати увесь цей процес. Далі потрібно йти по дипломатичних каналах», – переконаний Старіков.

Та, у свою чергу, політолог Олександр Палій не погодився із такими тезами: мовляв, наша держава задіяла уже всі найвищі дипломатичні канали, які тільки можливо.

«Навіть була заява США, що Росія дестабілізує ситуацію в Азовському морі. Тобто заяв дипломатичного рівня вистачає. Та відбувається затримка за реальними діями через те, що Росія вдається до напівпіратських заходів», – розповів Палій.

На його думку, РФ хотіла б здійснювати «цілком піратські заходи», однак проблему для неї становить міжнародне право.

«За чинним законодавством, кораблі можуть вільно заходити у Азовське море. Росія їх затримує на кілька днів, а потім відпускає. Тобто, створює проблеми для бізнесу. Такими напівпіратськими діями Москва намагається підірвати ефективність підприємств, які залежні від портів. Однак, вона їх не грабує, як пірати, бо тоді буде відповідь для самого російського судноплавства», – переконаний політолог.

Мовляв, Росія серйозно залежить від комунікацій, що проходять, у тому числі, і через Чорне море, тому намагається такими напівлегальними методами на Азові вплинути на українську економіку.

Як повідомлялось раніше, Президент Петро Порошенко на засіданні Ради нацбезпеки доручив розробити Морську доктрину з урахуванням поточної ситуації із блокуванням кораблів в Азовському морі.

Окрім того, РНБО затвердила заходи для захисту національних інтересів в акваторіях Азовського і Чорного морів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:20 :20