live
Новини » Світ

Вітряні та сонячні електростанції можуть озеленити пустелю Сахару

Вітряна електростанція. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За новим дослідженням, встановлення вітрових турбін або сонячних панелей у пустелі Сахара може озеленити пустельний ландшафт.

Вчені прогнозують, що зміни у середовищі, викликані цими структурами, можуть покращити умови в одному з найбільш непривітних регіонів світу, – інформує видання Independent.

Загальновизнано, що відновлювані джерела енергії матимуть важливе значення для скорочення викидів вуглецю від викопного палива та допоможуть запобігти катастрофічним змінам клімату.

Проте, якщо їхні масштаби сягнуть масштабів, необхідних для забезпечення світу електроенергією, це може мати непередбачувані наслідки.

Вчені прогнозують, що при наявності досить великих масивів вітрових турбін та сонячних панелей, їх присутність може змінити відбивну здатність землі та вплинути на рух повітряних потоків.

Вітряні ферми поєднують більш тепле повітря у верхніх шарах атмосфери з більш холодними внизу, а сонячні батареї не дозволять відбити сонячне світло назад в атмосферу.

Ці ефекти можуть змінити клімат, а оскільки зміна клімату – це те, що поновлювана енергетика має на меті уникнути, є потреба зрозуміти її наслідки.

«Ми хочемо дослідити, як вплине на регіональний клімат побудова у Сахарі величезних вітряних та сонячних ферм, які здатні були б забезпечити достатню кількість енергії для задоволення всього світового попиту», – заявив д-р Ян Лі з Іллінойського університету, США.

Д-р Лі та його команда використали метод симуляції для прогнозування впливу таких масштабних проектів з відновлюваної енергетики у Сахарі та сусідньому Сахелі.

В принципі, ця територія ідеально підходить для реалізації такого проекту, оскільки вона є малонаселена та має хороше місцерозташування для забезпечення зростаючих енергетичних потреб Європи, Африки та Близького Сходу.

Дослідники виявили, що, встановлення у великому масштабі як вітрової, так і сонячної інфраструктури принесе більше опадів та сприятиме озелененню пустелі.

У такому регіоні, як Сахара, який вже відчуває наслідки глобального потепління, ефект буде напрочуд позитивним, стверджують вчені.

Масштабні проекти з відновлюваної енергетики вже реалізуються у частині Північної Африки та Близького Сходу. Саудівська Аравія, наприклад, заявила про інвестиції у сонячну енергетику у розмірі $200 млрд.

Дослідники дійшли висновку, що при обдуманому використанні, поновлювані джерела енергії можуть бути використані не лише, як джерело електроенергії у регіоні, а й для зміни ландшафту.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Loading...