Новини » Суспільство 7 вересня, 2018, 7:12
Вчені дізналися про причини глобальної катастрофи на Землі в давнину
Земля з космосу. Фото: NASA
Земля з космосу. Фото: NASA

Група вчених під керівництвом Іллі Біндеман (Ilya Bindeman) з університету Орегона з’ясували, що 2,4 мільярда років тому стався швидкий підйом суші зі Світового океану, що призвело до глобальної зміни клімату.

Вчені проаналізували 278 зразків сланцю з усіх континентів, вік яких охоплює 3,7 мільярда років в історії Землі, – повідомляє veroyatno.

Вони виявили помітні зміни в складі ізотопів кисню, які вказують на прискорення процесів вивітрювання в результаті впливу дощової води. Це відповідало формуванню великої площі суші, на яку припадало дві третини від сучасної.

До появи земної кори, товщина якої була достатня для появи суші, призвело охолодження мантії. До цього гаряча мантія була м’якою і нездатною підтримувати великі обсяги порід.

Підйом більш світлої в порівнянні з океанами земної поверхні привів до збільшення альбедо – здатності відбивати сонячні промені. Крім того, інтенсифікація процесів вивітрювання призвела до споживання великої кількості вуглекислого газу в атмосфері, що порушило радіаційний баланс Землі. Це, в свою чергу, викликало серію льодовикових періодів 2,4-2,2 мільярда років тому і підвищення концентрації кисню.

Як повідомлялось раніше, Американські вчені заявили, що Землю очікує кліматична катастрофа.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:51 :58