live
Новини » Регіони 43

В Івано-Франківську реставрують старовинні вивіски

Івано-Франківська платформа «Тепле Місто» реставрує старовинні написи і вивіски у центральній частині міста. Проект передбачає реставрацію та консервування існуючих написів, а також дослідження та пошук нових. Реставрацію проводять фахівці зі Львова Ірина Гірна та Ірина Дуткевич.

Про це сьогодні, 7 вересня, повідомив власкор IA ZIK.

У межах ініціативи вже відкрито та законсервовано написи на стіні будинку по вул. Шевченка, 74. Тут виявлено написи українською та польською мовами, тож усі бажаючі можуть поглянути, як магазини рекламували себе у міжвоєнний період.

Крім того, проходить реставрація та збереження напису на вул. Січових Стрільців, 17 (Музична школа № 2). Наразі завершено перший етап технічних робіт, проведено підготовчі роботи та відновлено частину автентичної назви. Другий, фінальний, етап заплановано на кінець вересня – початок жовтня.

«Цим проектом ми хочемо привернути увагу до збереження історичного центру нашого міста, а також на прикладі старовинних вивісок показати, якими ці об’єкти були колись і як загалом вивіски можуть виглядати та гармоніювати з середовищем, а не захаращувати фасади та відволікати увагу від краси архітектури, як це часто буває нині,» – розповідає про ідею організатор проекту, координатор програми «Вивіски» Аліна Букіна.

Проект реставрації реалізується програмою «Вивіски» платформи «Тепле Місто» завдяки ґрантовій програмі Urban Space 100 та за сприяння міського голови і Департаменту культури.

Loading...
Loading...
Loading...