Новини » Світ 7 вересня, 2018, 3:10
В Індії декриміналізували одностатеві зв’язки

Верховний суд Індії скасував положення статті 377 індійського кримінального кодексу, згідно з якими вступ в гомосексуальний зв’язок могло спричинити за собою покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі.

Про це повідомляє 24news.

Колегія Верховного суду з п’яти суддів одноголосно постановила, що стаття 377 є пережитком колоніального права і суперечить положенням чинної конституції країни. Дана стаття присвячена так званим «неприродним злочинам». Вона з’явилася в 1861 році, коли Індія входила в британські колоніальні володіння, і забороняла будь-які «протиприродні плотські стосунки». Скоригована версія статті буде тепер стосуватися лише педофілії, зоофілії і примусу до вступу в зв’язок.

Як заявив голова Верховного суду Діпак Мізрах, той факт, що одностатеві зв’язки в індійському правовому полі були кримінально карані, ставив під загрозу утиски і дискримінацію ЛГБТ-спільноти Індії. Проте Верховний суд підкреслив, що менше 200 чоловік були притягнуті до відповідальності за порушення 377 статті за більш ніж вікову історію її існування.

Уряд Індії, який дотримується консервативної точки зору по всіх соціальних питань, вважав за краще утриматися від коментарів і повністю надати рішення про декриміналізацію одностатевих зв’язків суду.

Як повідомляє агентство France-Presse, частина членів індійського Конгресу привітала рішення Верховного суду, назвавши його «перемогою над забобонами».

Представництво ООН в Індії випустило прес-реліз, в якому привітало постанову Верховного суду і відзначило, що «щиро сподівається, що рішення суду стане першим кроком до повної гарантії фундаментальних прав» гомосексуалів.

Як повідомлялось раніше, під Верховною Радою – мітинг: вимагають заборонити пропаганду гомосексуалізму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 09:21 :43