Новини » Світ 7 вересня, 2018, 14:57
Угорщина закликає розширювати ЄС країнами Західних Балкан
Фото: dw.com
Фото: dw.com

Зі стратегічних міркувань та міркувань політики безпеки Угорщина закликає до подальшого розширення Європейського Союзу шляхом приєднання країн Західних Балкан.

Про це заявив держсекретар Угорщини у справах ЄС Саболч Такач, пише «Європейська правда».

«Угорщина закликає якомога швидше почати переговори про приєднання з Македонією і Албанією, і якомога швидше завершити переговори з Сербією і Чорногорією», – сказав він.

За словами Такача, країни Вишеградської групи (V4) згодні з Угорщиною у цьому питанні, у той час як країни Західної Європи вважають, що дебати про майбутнє Європи повинні спочатку прийти до обнадійливого завершення.

«До них належать Brexit і міграційна криза, і вони хотіли б почати подальші переговори про приєднання лише після того, як ці питання будуть вирішені», – сказав держсекретар.

Державний міністр зазначив, що одна з найбільш важливих причин, чому угорський уряд підтримує приєднання західнобалканських держав, полягає саме в тому, що вони відіграють ключову роль у нагляді за наземними міграційними маршрутами.

Такач підкреслив, що центральною темою переговорів зараз є можливий обмін територіями між Косово і Сербією, піднятий відповідними урядами обох країн, що є надзвичайно чутливим питанням.

«Однак це питання також вказує на те, що якщо західнобалканські держави здатні прийняти таке серйозне політичне рішення, а також досягти успіху в його реалізації, то вони готові до вступу в ЄС», – додав він.

Такач зазначив, що якщо буде знайдено рішення територіального обміну, яке повністю прийнятне як для сербського, так і для косовського урядів, і це рішення буде погоджено з міжнародним правом, то Угорщина підтримає його.

«Територіальний обмін може означати кінець конфлікту, який протягом багатьох років ускладнював відносини між Белградом і Приштиною, і який до цих пір також створював значний бар’єр для процесу приєднання», – сказав він.

Державний міністр заявив, що Угорщина прагне, щоб Чорногорія і Сербія стали повноправними членами Європейського Союзу до 2025 року.

Що стосується подальшого розширення, він зазначив, що згідно з рішенням Ради ЄС, переговори про вступ з Македонією і Албанією також планується почати в 2019 році.

«Європа буде єдиною тільки в тому випадку, якщо всі народи з європейською ідентичністю, культурою і традиціями стануть членами Європейського Союзу, і угорський уряд буде робити все можливе для цього», – підкреслив Такач.

Нагадаємо, Європа недооцінює ризики від Росії та США, – спікер Сенату Румунії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 07:41 :42