Новини » Львів 7 вересня, 2018, 15:08
У подвір’ї історичної вілли Бачевських у Львові хочуть збудувати багатоповерхівку
Фото: portal.lviv.ua
Фото: portal.lviv.ua

У Львові забудовник має намір звести житлову багатоповерхівку на території пам’ятки архітектури місцевого значення – вілли Бачевських, на вул. Д. Вітовського, 35-А. Сьогодні виконавчий комітет Львівської міськради розглядав питання про затвердження містобудівних умов та обмеження, втім у будівництво в цьому місті – відмовив.

Так, зводити житловий будинок із вбудованими громадськими приміщеннями, трансформаторною підстанцією і паркінгом фактично у подвір’ї вілли Бачевських має намір ТзОВ «Марконі». Підприємство є власником землі, на якій має намір вести будівництво.

Фото: portal.lviv.ua
Фото: portal.lviv.ua
Фото: portal.lviv.ua
Фото: portal.lviv.ua

Під час обговорення питання категорично проти зведення багатоповерхівки у подвір’ї історичної вілли виступив міський голова, активісти та місцеві мешканці. Відтак ТзОВ «Марконі» у затвердженні містобудівних умов та обмежень відмовили.

За даними на сайті YouControl, власником ТзОВ «Марконі» є поляк Плішка Здзіслав Пйотр, а керівником Анатолій Паламарчук. ТзОВ «Марконі», зареєстроване на вул. Тершаковців, займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Також Плішка Здзіслав Пйотр є власником ще однієї будкомпанії – «Дорбуд-Україна». А Анатолій Паламарчук пов’язаний із десятками компаній по всій Україні.

Віллу Бачевських у Львові звели у 1924 році. У міжвоєнний час у цьому будинку жив власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. За Польщі тут також розташовувався почесний консулят Австрії, в часи СРСР функціонував дитячий садок. Сьогодні вілла є пам’яткою архітектури місцевого значення та розташована в історичному ареалі Львова. У 2017 році її продали.

Сьогодні власником вілли Бачевських є приватне підприємство «Кас Консалтинг». За даними бізнес-сервісу Youcontrol, його власником є Юлія Вакуленко. Основний вид діяльності фірми вказаний як оренда та управління власними чи орендованими приміщеннями.Невдовзі після придбання новий власник вілли Бачевських почав проводити самовільні роботи, зокрема, перефарбувавши будівлю у сірий колір та встановивши пластикові вікна. Адміністративна комісія при виконкомі ЛМР розглядала питання щодо самовільних робіт у віллі і зобов’язала власника повернути будівлі попередній – бежевий колір.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:09 :57