п'ятниця, 7 вересня, 2018, 11:26 Львів
У Дрогобичі презентували проект сміттєпереробного заводу

У Дрогобичі під час чергового засідання сесії міської ради потенційні інвестори презентували проект будівництва сміттєпереробного заводу.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу міськвиконкому.

Переробку ТПВ пропонують у біохімічній обробці з подальшим виділенням теплової та електричної енергій.

Щодо впливу на навколишнє середовище, то, зі слів інвесторів, завод буде екологічно безпечним, що підтверджують відповідні сертифікати якості. У Німеччині завод такої ж потужності, який планують спорудити у Дрогобичі, розташований за 300 метрів від найближчого населеного пункту. Також презентатори наголосили, що при будівництві заводу у Дрогобичі всі умови вивчатимуться локально за місцем розташування та особливостями.

Інвестори планують спорудити у Дрогобичі завод, проектною потужністю з переробки сміття 100 тисяч тонн відходів на рік. Зважаючи на об’єм сміття, яка продукується на теренах міста, інвестори розраховують на сміття з довколишніх населених пунктів, а також з міського полігону поблизу села Брониця.

Термін будівництва заводу становить близько 36 місяців, який розподілений на три етапи: написання бізнес-плану, проектування та відповідно будівництво.

Приблизна вартість будівництва такого сміттєпереробного заводу складає 100 мільйонів євро, які в повному обсязі забезпечує сторона інвестора. Ніяких фінансових внесків від міста Дрогобича не потрібно.

Щодо площі для будівництва сміттєпереробного заводу, то необхідно близько 5 гектарів землі, забезпечення якої лягає на плечі комунального підприємства Дрогобича, яке стане офіційним партнером інвестора. Щодо відведення земельної ділянки під будівництво заводу, то її також залишать у власності міста.

При роботі заводу міський бюджет щорічно отримуватиме 10% від загальної суми прибутку, що становитиме близько 25 мільйонів гривень.

Але, окрім цього, німецька компанія готова інвестувати в спорудження у Дрогобичі теплиць, які працюватимуть за рахунок теплової енергії, яка виділяється від переробки ТПВ, та дозволить створити нові робочі місця. Також для роботи на заводі планують залучити близько 50 осіб.

«Основними вимогами, які ми ставили перед потенційним інвесторами, це утилізація ТПВ за низьким тарифом для населення, постачання місту теплової енергії за нижчими тарифами та екологічна безпека для міста. Інвестор, який зумів гарантувати виконання усіх поставлених нами вимог був визнаний переможцем. Окрім цього, нашою вимогою є те, щоб представники компанії були якомога відкритіші до громади міста Дрогобич, висвітлюючи свою діяльність з будівництва сміттєпереробного заводу у місті в ЗМІ», – зазначив міський голова Тарас Кучма.

Питання щодо затвердження інвестора з будівництва сміттєпереробного заводу ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10» планують винести на наступне засідання сесії Дрогобицької міської ради. Якщо депутатський корпус підтримає рішення, то процес будівництва заводу буде розпочатий.

Нагадаємо, згідно з протоколом конкурсної комісії з вибору інвестора від 10 серпня ц.р., переможцем було оголошено ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10», яке є офіційним партнером німецької фірми «Solventure Ltd» – власником патенту та «IDS Сonsulting» – фінансовим партнером. 16 серпня виконавчий комітет Дрогобицької міської ради затвердив інвестора.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 23:44 :00