Новини » Політика 7 вересня, 2018, 21:45
У БПП переконані, що знайдуть 300 голосів у ВРУ за зміни до Конституції
ZIK
ZIK

Зміни до Конституції щодо закріплення курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію – це запобіжник, адже будь-яка дія, яка протирічитиме спрямуванню на Захід, буде визнана антиконституційною.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив народний депутат України, голова фракції БПП у Верховній Раді Артур Герасимов.

Політик пояснив, як відбуватиметься процес внесення змін до Основного закону, зініційований Президентом. Так, спочатку проект змін до Конституції щодо закріплення курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію, який глава держави зареєстрував у ВРУ, мають розглянути шість парламентських комітетів. Після цього у ВРУ відбувається голосування, і 226 голосами документ скеровують до Конституційного Суду. КСУ дає свій висновок, після того у ВРУ відбувається голосування у першому читанні (для того, щоб ухвалити проект змін у першому читанні потрібно 226 голосів), і лише під час наступного голосування потрібно 300 голосів.

Артур Герасимов наголосив, що перед тим, як вносити проект змін до Конституції до парламенту, Президент запросив усіх лідерів фракцій і груп та запитав, якою є їхня позиція.

«Я був на цій зустрічі і бачив, як майже всі, майже одноголосно це підтримали», – зазначив голова фракції БПП та заявив, що вже під час першого голосування, яке потребує лише 226 голосів, «за» будуть понад 300 обранців.

Артур Герасимов пояснив, чому голосування щодо курсу до ЄС і НАТО не відбуватиметься окремо: «Усі ці процеси не є простими. Ці процеси розтягнуті в часі. Ці процеси мають піти тоді, коли суспільство це підтримає, коли парламент це підтримає. Можливо, це і можна було б зробити, теоретично, але тоді ми мали б це проходити два рази. Навіщо, коли зараз переважна, конституційна більшість парламенту підтримує й одне, й інше».

Голова фракції наголосив, що тут не йдеться про питання символів, а про безпеку України та ще один крок до того, щоб зробити незалежність країни незворотною.

«Зміни до Конституції – це запобіжник, адже тоді будь-який закон, будь-яка дія Кабінету міністрів чи будь-яка дія Президента, яка буде протирічити нашому спрямуванню на Захід, буде визнана антиконституційною», – наголосив голова фракції БПП.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО та Європейський Союз.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони підтримав президентський законопроект зі змінами до Конституції щодо закріплення курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 15:47 :58