Новини » Львів 7 вересня, 2018, 7:37
ТЕО на ТЕЦ-2: Садовий 10 місяців приховує інформацію від журналістів та екологів
Степан Пакіж та Андрій Садовий. Фото: galinfo.com.ua
Степан Пакіж та Андрій Садовий. Фото: galinfo.com.ua

Вже більше як 10 місяців журналісти та екологи Львова намагаються дізнатися у міського голови суспільно важливу публічну інформацію: на що з міського бюджету було виділено майже 0,5 млн грн. Та мер не вважає за потрібне робити публічною та прозорою свою роботу.

Пообіцяти – так, а от виконати обіцянку – це вчинок, не гідний політика всеукраїнського масштабу. Якщо конкретніше, то Андрій Садовий вже двічі!!! публічно обіцяв надати в розпорядження журналістів копію Техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва сміттєпереробного заводу на території ТЕЦ-2. І двічі не виконував цю обіцянку. Лише порожні слова та недолугі відписки.

Друга з них надійшла в редакцію ІА ZIK зовсім нещодавно у відповідь на черговий інформаційний запит.

У ній йдеться про те, що ПАТ «Важпромавтоматика» виконало у повному обсязі роботи з виготовлення ТЕО «Будівництво сміттєпереробного комплексу продуктивністю 240 тис. т/рік». У травні 2017 року вони були завершені та передані замовнику – ЛМКП «Львівтеплоенерго».

А далі подано нове пояснення, чому неможливо його надати на вимогу журналістів:

«Згідно з Договором між ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ПАТ «Важпромавтоматика», інформація не підлягає передачі третім особам без письмового узгодження з іншою Стороною Договору».

При тому фахівці «Львівтеплоенерго» аж двічі продублювали цю відповідь, в той же час не спромігшись повідомити, скільки було заплачено за це ТЕО виробнику.

Та нехай. Шукаємо цей зловісний пункт договору, яким заборонено надавати журналістам публічну інформацію про витрати комунальних коштів у чималій сумі. Його вдалося виявити на сайті публічних закупівель Prozorro. І тут є один пункт, який з натяжкою підходить під аргументацію ЛМР:

«6.2. Сторони Договору встановили, що текст Договору цілком і/або його фрагмент, та/або будь-які матеріали, інформація та відомості, так чи інакше стосуються Договору є інформацією, що не підлягає передачі (наданню) Сторонами третім особам без попереднього письмового узгодження з іншою Стороною Договору, крім випадків, коли таке надання (передача) безпосередньо пов’язане з одержанням офіційних дозволів та/або документів для виконання умов Договору, або прямо пов’язані зі сплатою податків, зборів та інших обов’язкових платежів, а так само у випадках, прямо передбачених чинним законодавством України».

Чому з натяжкою? Ну, по-перше, у цьому пункті йдеться про текст Договору, а не про готове ТЕО. А, по-друге, наші вимоги про надання інформації є однозначно «випадком, прямо передбаченим чинним законодавством України»!

Якщо про це не знають у ЛМР та «Львівтеплоенерго», то нагадуємо, що у відповідності до ст.34 Конституції України, а також ст. 5, 6, 22, 24, 25, 27 і 29 Закону України «Про інформацію», і водночас на підставі ст. 1, 13, 14, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись до розпорядників інформації із запитами, журналісти мають право на отримання публічної інформації, тим більше, коли вона пов’язана з витратами бюджету.

Тобто однозначно має місце свавільне трактування як умов договору, так і законодавства України у галузі доступу до публічної інформації.

І ще одним вагомим підтвердженням того є лист, який журналісти ІА ZIK отримали у відповідь на інформаційний запит від виконавця робіт ПАТ «Важпромавтоматика».

Що цікаво, харківські фахівці не згадують жодні статті Договору, якими можна було б заборонити доступ до цієї інформації, а, навпаки, повідомляють, що роботи виконано, а документ, який нас цікавить, можна отримати у Замовника, тобто ЛМР.

Зі свого боку, вони не можуть надати ТЕО, оскільки усі документи, пов’язані з розробкою сміттєпереробного комплексу у Львові, були вилучені поліцією ще 24 листопада 2017 року.

Таким чином, ми знову бачимо, що Андрій Садовий та «Львівтеплоенерго» продовжують приховувати інформацію, прикриваючись безглуздими виправданнями, які спростовують їхні ж партнери по проекту.

То ж редакції ІА ZIK залишається лише варіант звернутися з повідомленням про порушення права на отримання публічної інформації до останньої інстанції – в Регіональне представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

І ще раз нагадуємо про обставини справи:

У березні та червні минулого року «Львівтеплоенерго» підписало два договори щодо сміттєпереробного заводу без проведення конкурсних торгів. У березні ПАТ «Важпромавтоматика» отримало замовлення на послуги щодо розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для будівництва сміттєпереробного комплексу за 490 тис. грн, а у червні ПАТ «Харківське котлобудівельне підприємство «Котлоенергопроект» – ще майже 4,95 млн грн на розробку проектної документації для будівництва сміттєпереробного комплексу.

Дані проекти вже набули, можна сказати, скандального та кримінального забарвлення:

По-перше, було виявлено, що у технічному завданні ТЕО було передбачено проектування ТЕЦ для спалювання сміття.

По-друге, Нацполіція запідозрила Львівтеплоенерого у маніпуляціях з допороговими закупівлями і відкрила кримінальне провадження.

По-третє, ці два документи виявились просто непотребом, вартістю 5,5 млн грн. Адже їх було замовлено до того, як було з’ясовано реального власника землі, на якій мали намір будувати об’єкт. І близько третини з цієї суми повернути вже не вдасться. Це стосується ТЕО, вартістю 0,5 млн грн, термін виконання якого припадав на середину травня, а також проектних робіт, за які довелося заплатити завдатком третину вартості від 5 млн грн.

Щодо спалювання сміття, то у міськраді заявили, що це була лише пропозиція, й то на другому етапі будівництва і від неї відмовляться, відкоригувавши технічні завдання.

Щодо розслідування, то 14 листопада суд дозволив слідчому вилучити документи «Котлоенергопроекту», «Важпромавтоматики» та «Львівтеплоенерго» щодо виготовлення проектно-кошторисної документації. Розслідування (№12017140060004592) розпочали за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Ще одне засідання відбулося нещодавно, 20 червня. На ньому знову надано дозвіл на доступ до документів фігурантів цієї справи.

Слід зазначити, що у останній відповіді на інформаційний запит від «Львівтеплоенерго» все ж виявилась важлива інформації. У ній йдеться про те, що угода з ПАТ «Котлопроект» на суму майже 5 млн грн розірвана, а авансовий платіж, який становив близько третини від цієї суми, повернуто у бюджет ЛМР.

Аналітична група ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 13:56 :24