Новини » Політика 7 вересня, 2018, 13:16
Сироїд: Український оборонний бюджет – це 8 лінійок в «Екселі»
ZIK
ZIK

Українці мають розуміти, на що йде оборонний бюджет держави, адже зараз цей документ зовсім не деталізований. Тут не потрібно прикриватись заявами, буцім, таким чином про забезпечення нашої армії дізнається Росія, адже Москва і без того ознайомлена із цим краще, ніж самі українці.

Таку думку висловила народний депутат Оксана Сироїд у кулуарах парламенту в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі»

Коментуючи запропонований проект оборонного бюджету України, вона наголосила: усі громадяни повинні розуміти, на що витрачається кожна копійка із «200 мільярдів, які ми сьогодні готові віддати на оборону». Адже, за її словами, зараз ніхто не знає, як розподіляються кошти цьогорічного бюджету.

«Загалом, оборонний бюджет України складається із восьми лінійок у табличці «Ексель». Натомість у США – 120 сторінок тексту, де пояснено, на що піде кожен цент. Тож наше завдання – мати хоча б 20 листків, де буде вказано, куди витрачаються гроші. Сьогодні ж у цьому кошторисі одним рядком вказано: «Підвищення обороноздатності – 60 мільярдів», – розповіла депутат.

Вона підкреслила: із цієї інформації українці ніяк не зможуть дізнатись, чи взагалі вдалось підвищити цю обороноздатність, адже невідомо, на що спрямовуються кошти.

«Розписи, які сьогодні дає Міністерство фінансів, мають деталізацію, однак вона, як середня температура по квартирі – середня вартість броньованої техніки. Я ж хочу, щоб там було вказано, скільки коштує український танк. Тут не потрібно розповідати, ніби через таку деталізацію Росія отримає інформацію про наше озброєння. Вона і без того знає про це набагато більше, ніж українці», – зазначила Сироїд.

Що ж до термінів ухвалення загального бюджету країни, то, за її словами, тут варто ставити питання до уряду та коаліції.

«Наразі незрозуміло, коли буде бюджет, чи ухвалять його вчасно, і взагалі, яким він буде. Найважливішим питаннями для України на сьогодні є новий Виборчий кодекс, який має запровадити пропорційну систему із відкритими списками. Також вважаю, що ми повинні перестати ухвалювати рішення, які нічого не роблять для розвитку держави, а просто є чиєюсь мрією про набуття певних політичних бенефітів», – підкреслила нардеп.

Як повідомлялось, сьогодні у верховній Раді Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд вніс пропозицію до РНБО збільшити оборонний бюджет на 23 млрд грн – до 201 млрд грн.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 13:37 :42