Сотні тонн книжок та відомі автори зі всього світу: 19 вересня у Львові стартує Форум видавців

19-23 вересня у Львові відбудеться один із головних культурних фестивалів України – 25 Форум видавців (BookForum).

Цього року в програмі 910 подій, 14 тематичних кластерів, 13 спецпроектів, 1010 учасників з усіх областей України, 70 іноземних авторів з 25 країн світу. Події відбуватимуться у Палаці Мистецтв (вул. Коперника, 17) та ще на 40 локаціях Львова. Планується, що фестиваль відвідає понад 50 тисяч осіб.

Участь у BookForum беруть 250 видавництв, які видали кілька тисяч нових книжок спеціально до фестивалю. На книжковий ярмарок вони привезуть понад 250 тонн книжок. Вперше за 24 роки було змінено й назву головної книжкової премії форуму: «Найкраща книга Форуму видавців» перетворилась на «BookForum Best Book Award». На конкурс подано 508 видань від 103 видавництв.

Як повідомляють організатори, фокусна тема цьогорічного фестивалю – це «ринок свободи».

«В межах фокусної теми ми хочемо поговорити про те, як кожен із нас «торгує» своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями Свободи, які активно використовуються у пропаганді. Вибір цьогорічної теми «BookForum» не є випадковим, бо впродовж 25 років ми збирали різних людей, що мали різні думки, перемоги та проблеми», – зазначила програмна директорка Софія Челяк.

Почесні гості фестивалю:

  • Марсі Шор – американська історикиня, викладачка Єльського університету, дослідниця історії Східної Європи, авторка книги про революцію на Майдані – «Українська ніч. Інтимна історія революції».
  • Енн Епплбом – американська історикиня, письменниця і журналістка єврейського походження. Редактор «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post». Авторка книги про Голодомор – «Червоний голод».

У межах 25 BookForum відбудуться соціальні та благодійні заходи, зокрема: благодійна акція для пенсіонерів «Третій вік: задоволення від читання». Учасники акції зможуть безкоштовно відвідати літературні та освітні заходи, лекції, майстер-класи, екскурсії, концерт найкращих хорів, фіналом стане святковий гала-концерт за участі народних артистів України Тараса Петриненка і Тетяни Горобець.

Вперше фокусна тема фестивалю буде розкрита завдяки спеціальній тематичній програмі, яка складається з п’яти подій. Куратор буде Катерина Яковленко – журналістка, яка досліджує роль медіа та візуальної пропаганди в конструюванні і трансформації образу Донбасу.

Спеціально до ювілейного форуму у Львові курсують #читайтрамваї. Метою цієї рекламної кампанії стала популяризація читання. У кожному трамваї розклеєні спеціальні наліпки з кодами за якими пасажири можуть знайти цікаві історії від учасників форуму і провести свій час у дорозі з користю.

Вперше у межах 25 BookForum було запущено флешмоб #5Books, метою якого є популяризація читання серед українців. Відомі політики, музиканти, автори, перекладачі та звичайні люди радять перелік п’яти книжок, які, на їхню думку, варто прочитати цього року кожному.

Тематичні кластери: Територія Свободи, Освіта, Креативні індустрії+ Урбаністика, Бізнес, економіка, Non-fiction, Українська візуальна книга, Жінка в темі, Історія, Наука і технології, Мови та переклад, Філософія, Здоров’я, Політика, Війна.

Спецпроекти: Ринок Свободи, Стиль життя, Ніч поезії та музики, Історії Іншості, Програма для культурних менеджерів, Спецпроект журналу «ШО», Фантастика, Третій вік задоволення від читання, Український бібліотечний форум, Голоси свободи, Діти, Українсько-Єврейська зустріч, Професійні заходи для представників видавничої сфери.

На період форуму до Львова завітає потужна делегація іноземних авторів з 25 країн світу: Валентина Нері (Італія), Ален Брлек (Хорватія), Сандіп Пармер (Велика Британія), Мартін ван де Ґраф (Нідерланди) Пітер Воттс (Канада), Генрі Марш (Велика Британія), Раян ван Вінкл (Шотландія), Яцек Дукай (Польща), Майкл Катакіс (США), Олів’є Бурдо (Франція), Фредерік Беґбедер (Франція)Аскольд Мельничук (США), Балла (Словаччина), Марко Поґачар (Хорватія), Марцін Щигельський (Польща), Адам Міхнік (Польща), Іза Хруслінська (Польща), Анджей Франашек (Польща), Сіябонга Мпунгоза (ПАР), Холуд Шараф (Сирія), Гамільшег Марі (Австрія), Міхал Гворецький (Словаччина) та інші.

На Форумі традиційно будуть найвідоміші українські автори: Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Любка, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ірина Славінська, Тарас Прохасько та інші. Також на форумі можна буде почути: Міністра культури Євгена Нищука, Міністра освіти Лілію Гриневич, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, екс-директора польського Інституту книжки Гжегожа Гаудена, відомих українських політиків та бізнесменів.

Офіційні заходи:

  • Прес-брифінг і огляд експозиції для запрошених гостей, спілкування – 19 вересня, Палац мистецтв;
  • Урочисте відкриття за участі високих посадових осіб держави і почесних гостей – 19 вересня, Львівська національна опера;
  • Церемонія вручення премії «BookForum Best Book Award» – 20 вересня, Львівська обласна філармонія;
  • Презентація Альманаху творів учасників 25 BookFotum «Форумологія» – 21 вересня;
  • Ніч поезії і музики non-stop – 22 вересня (FESTrepublic, вул. Старознесенська, 24-26).

Співорганізаторами форуму видавців у Львів виступають: Український інститут книги, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація. Одним із офіційних інформаційних партнерів фестивалю виступає також медіа-холдинг ZIK.

Повна програма заходів на сайті bookforum.ua.

Придбати квитки можна на сайті bookforum.ua.

Нагадаємо, генеральний продюсер телеканалу ZIK, ведуча ток-шоу «Спецпроект» та авторських програм «HARD з Влащенко» й «Перші другі» Наташа Влащенко презентує свій новий роман «Під небом Аустерліца», перекладений українською, в рамках цьогорічного Форуму видавців у Львові.Loading...