Новини » Економіка 7 вересня, 2018, 17:55
Сергій Фурса про витрати 50% доходів на їжу: Це ознака бідності України
ZIK
ZIK

Допоки відсоток видатків українців на їжу є таким великим, це є ознакою того, що Україна – бідна країна.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Гість програми, коментуючи дані Держстату, згідно з якими ключова стаття видатків українців стосується харчів, зауважив, що Україна – бідна країна, а мешканці, які живуть у бідних країнах, насамперед, задовольняють свої найпростіші потреби, серед яких – потреба в їжі.

«Коли доходи населення збільшуються, на їжу витрачають менший відсоток. Але поки він такий великий – це ознака того, що ми просто бідна країна», – зазначив Сергій Фурса.

Інвестиційний банкір вважає: якщо в країні підняти зарплату, то слідом за цим «підскочать» ціни, і ситуація не зміниться. Зробити громадян заможнішими, на його думку, можна іншим шляхом: «Якщо ми бажаємо, щоб українці менше витрачали на їжу, ми маємо зробити так, щоб в країну прийшли інвестиції. У країну приходять інвестиції, потім збільшуються доходи населення – і воно вже забезпечене… Доходи українців без інвестицій не збільшаться».

Заслужений економіст України Олексій Плотніков, порівнюючи вартість продуктів за кордоном та в Україні, зазначив, що м’ясо-молочний напрямок у Євросоюзі дотується, а в нашій державі такого немає, тож ціна таких продуктів у ЄС краща.

Водночас Олексій Плотніков зауважив, що, коли людині погано, вона купує солодощі: «Дійсно, в бідній країні, у країні, яка в кризі, споживання солодкої продукції зростає».

Нагадаємо, за даними Держстату, на підсобне особисте господарство українці витрачають 1,3% доходу, на оплату послуг – 12,6%, на непродовольчі товари – 28,8%. Найбільші видатки – на продовольчі товари та харчування поза домом, а це – 50,3% доходів.

Як повідомляли раніше, за даними Державної служби статистики України, за рік подорожчали 18 найменувань продуктів із 23 позицій або 80% із соціального асортименту минулого року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 12:43 :06