Новини » Економіка 7 вересня, 2018, 12:05
«Прийшли роки платити»: щороку Україна витрачає $5 млрд на обслуговування зовнішніх боргів
Долари США. Фото: EPA-EFE/BAGUS INDAHONO
Долари США. Фото: EPA-EFE/BAGUS INDAHONO

Кожного року Україна витрачає на обслуговування зовнішніх боргів, які були накопичені у попередні роки, 5 мільярдів доларів.

Про це сьогодні під час Години запитань до уряду під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Очільник уряду пояснив парламентарям, якою сьогодні є ситуація із зовнішніми боргами держави.

«Із 45 мільйонів українців ніхто не підтримає зміну ціни на газ, і я серед тих 45 мільйонів теж. Але для чого нам потрібно виконувати зобов’язання перед міжнародними фінансовими організаціями? Для однієї мети – у нас з 2005 року до 2013 року накопичено 50 мільярдів доларів зовнішніх боргів... Хто брав ці гроші і куди подів, я до цих пір не можу зрозуміти. Тепер кожного року ми, всі українці, витрачаємо на обслуговування цих боргів 130 млрд грн, це 5 млрд дол. Їх треба десь взяти і заробити», – наголосив Володимир Гройсман та додав, що з огляду на це треба виконувати умови, як-от підвищення цін на газ, створення Антикорупційного суду.

Очільник уряду зауважив, що його завданням є не допустити в Україні дефолту, адже це означає різке зростання долара, зростання цін, знецінення заробітних плат тощо. Володимир Гройсман нагадав про реструктуризацію боргів, наголосивши, що «прийшли роки платити».

«Але тарифи встановлює не центральний уряд. Складові тарифів і питома вага витрат – це, у тому числі, відповідальність місцевих влад. Хто модернізується і впроваджує нові технології, має витрати менші. Тому різниця у тарифах є по всій Україні», – наголосив Володимир Гройсман.

Нагадаємо, 6 вересня в Україні розпочала роботу місія МВФ на чолі з Рон ван Роденом. У Мінфіні планують обговорити з місією МВФ продовження співпраці після закінчення програми розширеного фінансування у березні 2019 року. Планується, що місія МВФ працюватиме в Україні до 19 вересня.

Україна очікує від Фонду черговий транш в розмірі 2 млрд дол. Водночас МВФ висунув низку умов Україні для надання цих коштів, серед яких – підвищення цін на газ для населення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 14:46 :33