п'ятниця, 7 вересня, 2018, 16:29 Економіка
«Прямий мінус економіці»: від уряду вимагають вирішення критичної ситуації на «УЗ»
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Проблеми із перевезеннями промислової та аграрної продукції на «Укрзалізниці» завдають удару по курсу гривні та «прямий мінус» економіці України.

Про це сьогодні, під час години запитань до уряду у ВРУ, звертаючись до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, заявив голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк. Інформує «24 канал».

Депутат наголосив, що сьогодні склалася критична ситуація з перевезенням сировини і готової продукції гірничо-металургійним комплексом та українськими аграріями.

«Тільки у промисловості, у ГМК, на який припадає 45% перевезень, тільки по цій сфері минулого місяця втрачено 68 млн доларів валютної виручки. Уявіть собі, майже 2 мільярди гривень. Це прямий мінус платіжному балансу, а значить, удар по гривні, і це прямий мінус в економіці України», – наголосив народний депутат.

Голова парламентського комітету звернув увагу на те, що сьогодні на залізниці не вистачає локомотивів.

«Ми пропонуємо негайно вирішити цю проблему на найвищому рівні, забезпечити рухомий склад, забезпечити локомотиви. Якщо сьогодні немає належних локомотивів в «Укрзалізниці», значить, треба зараз терміново брати їх в оренду в Казахстані, у Білорусі, у країнах Балтії, закривати цей сезонний дефіцит. Тому що те, що відбувається сьогодні, – удар по міжнародному іміджу України та удар по курсу гривні. Давайте терміново це виправляти», – закликав депутат.

Нагадаємо, на нараді в Державній регуляторній службі, яка відбулася минулого тижня, представники промислових асоціацій і підприємств звернули увагу на критичну ситуацію з перевезенням вантажів «Укрзалізницею». Учасники наради поінформували про те, що сьогодні на залізницях кинутими стоять сотні складів, а дефіцит локомотивів, за оцінками фахівців, перевищує 100 одиниць. Це призводить до труднощів з нарощуванням виробництва і збуту продукції, а також затоварювання складів. Зокрема, на складах українських гірничо-збагачувальних комбінатах вже накопичилося 700 тис. тонн залізорудної продукції за нормативу у 150 тис. тонн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 02:54 :21