Новини » Економіка 7 вересня, 2018, 18:20
Нардеп заявив про «грабіжницькі вимоги» торговельних мереж до сільгоспвиробників
ZIK
ZIK

Торговельні мережі часто ставлять грабіжницькі вимоги перед сільгоспвиробником, щоб його продукція потрапила на полиці відомих мереж магазинів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Народного фронту») Вадим Кривенко.

«Якщо дослідити зростання ціни на сільськогосподарську продукцію між полем чи фермою та полицею у магазині, то вона іноді у два рази підіймається, а то й більше», – зазначив нардеп і наголосив, що потрібно запроваджувати обмеження торговельних націнок на агропродукцію у торговельних мережах.

Вадим Кривенко розповів, що торговельні мережі часто ставлять грабіжницькі вимоги до сільгоспвиробників, щоб їх продукція потрапила на полиці відомих мереж магазинів. Так, від виробників вимагають низьких цін, водночас роблячи велику націнку.

«І я вже не кажу про те, що відстрочка платежу там іде десь на півроку», – зазначив нардеп.

Вадим Кривенко, відповідаючи на запитання щодо того, як зміниться вартість продуктів з огляду на зростання цін на газ, нагадав про заяву Прем’єр-міністра під час години запитань до уряду у ВРУ, який говорив про ризик дефолту, якщо Україна не зможе обслуговувати свої зовнішні борги. На думку депутата, дефолту допускати не можна, адже це призведе до обвалу гривні й зростання цін на все.

Коментуючи рішення парламентського Комітету з питань соціальної політики щодо звільнення міністра соцполітики Андрія Реви, нардеп зауважив, що в Україні є багато відомств без керівників, і засумнівався у тому, що звільнення пана Реви змінить ситуацію на краще.

Нагадаємо, за даними Держстату, на підсобне особисте господарство українці витрачають 1,3% доходу, на оплату послуг – 12,6%, на непродовольчі товари – 28,8%. Найбільші видатки – на продовольчі товари та харчування поза домом, а це – 50,3% доходів.

Як повідомляли раніше, за даними Державної служби статистики України, за рік подорожчали 18 найменувань продуктів із 23 позицій або 80% із соціального асортименту минулого року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 06:35 :33