п'ятниця, 7 вересня, 2018, 20:27 Політика
Нардеп від БПП вказав на ризики, які приховані у «сирому» Виборчому кодексі
ZIK
ZIK

Уникнути корупційних ризиків, коли вибори відбуватимуться виключно за пропорційною системою, не вдасться.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (фракція БПП) Володимир Арешонков.

Політик, коментуючи перебіг роботи над новим Виборчим кодексом, зауважив, що d нього є певні застереження. Одне з них стосується того, чи вдасться уникнути корупційних ризиків, коли вибори відбуватимуться виключно за пропорційною системою.

«Відповідь даю – ні, тому що, якщо сьогодні залишаються ті виборці, які готові віддавати (голос. – Ред.) за гроші, за «гречку», їм все одно – віддавати за конкретного депутата-мажоритарника чи за партію», – заявив Володимир Арешонков.

Політик розповів, що сьогодні мав дискусію з колегами із регіонів, де є невелика кількість мешканців, які доводили, що представники цих областей можуть не потрапити до ВРУ. Володимир Арешонков нагадав про вибори сім років тому на регіональному рівні до обласних рад. На той час він працював на Житомирщині: «З 24 районів Житомирщини шість районів не були представлені ані одним депутатом. Це ж хіба правильно? Ні».

Гість програми вважає, що над Виборчим кодексом слід попрацювати, щоб до парламенту потрапляли депутати від усіх регіонів. Політик заявив, що сьогодні цей документ не готовий: «Він – «сирий».

Натомість народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок вважає, що пропорційна система дасть можливість уникнути корупційних механізмів зі «скуповуванням» олігархами голосів на округах.

Нагадаємо, голова ВРУ, відкриваючи дев’яту сесію ВРУ восьмого скликання, назвав ключові завдання Ради на осінь, серед них зокрема і Виборчий кодекс.

У першому читанні проект закону про Виборчий кодекс Рада ухвалила в листопаді торік. Кодекс передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до ВРУ, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

До законопроекту про Виборчий кодекс внесли 4,5 тисячі правок. Станом на початок вересня робоча група Комітету з питань правової політики із напрацювання до другого читання проекту Виборчого кодексу опрацювала документ на третину.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 17:58 :19