Новини » Регіони 7 вересня, 2018, 17:35
На Тернопільщині ініціюють всеукраїнське відзначення роковин депортації українців

На Тернопільщині ініціюють вшанування 75 роковин депортації українців з автохтонних земель на загальнодержавному рівні.

Відповідне звернення до керівництва країни підписали сьогодні, 7 вересня, в облдержадміністрації. Про це IA ZIK повідомили у прес-службі установи.

У зверненні ідеться про те, щоб 2019 рік проголосити Роком пам’яті депортованих українців з етнічних земель.

«Наступного року якраз минає 75 років з того часу. Головна ідея – довести про те, що ми маємо історичну пам’ять, що ми країна, яка не забуває своїх героїв. Для мене важливо, як для того, в кого коріння з Лемківщини, щоб ми шанували пам’ять цих людей», – пояснив голова ОДА Степан Барна.

Звернення підписали Степан Барна спільно з головою обласногї організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександром Венгриновичем, головою обласного суспільно-культурного товариства «Надсяння» Василем Мосулою та заступником голови тернопільського товариства «Бойківщина» Марією Мацук.

В ОДА нагадали, що 1944-1951 роки були трагічними для України. Зокрема, 9 вересня 1944 року відбулось підписання угоди між Українською РСР та Польським комітетом національного визволення. Це стало початком масових депортацій українців з їхніх етнічних земель із Лемківщини, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини.

«Насправді ми розуміємо, що мета процесу депортації майже 482 тисяч людей була такою: знищити все українське та позбавити їх права на власну землю, віру, мову та культуру. З цих майже півмільйона українців 150 тисяч було переселено на територію Тернопільської області. Тому ми в жодному випадку не маємо залишатися осторонь цих подій», – зазначив Барна.

Також у зверненні пропонують відзначити на державному рівні 75 роковини початку депортації з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини і встановити другу неділю вересня Днем пам’яті примусового виселення автохтонних українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 23:59 :37