Новини » Львів 7 вересня, 2018, 14:54
Львівська міськрада подасть апеляцію на скасування наказу про внесення вілли Люсія до пам’яток культурної спадщини

У вівторок, 11 вересня, адміністративна комісії при виконавчому комітеті ЛМР буде розглядати накладення штрафу за руйнування вілли Люсія (вул. Свєнціцького, 16), мерія також має намір подавати апеляцію на рішення суду, яке скасовує наказ департаменту ЛОДА про внесення цієї вілли до переліку пам’яток культурної спадщини.

Про це сьогодні під час засідання виконавчого комітету ЛМР повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

За його словами, рішення суду може спричинити загрозу знесення вілли і спорудження на її місці багатоповерхівки.

«Декілька останніх днів Львів сколихнула інформація про те, що адміністративний суд скасував наказ департаменту ЛОДА щодо внесення до переліку пам’яток культурної спадщини нашого міста вілли Люсія, що на вул. Свєнціцького, 16. Хочу пригадати, що ми особисто їздили до міністра культури, також міський голова звертався до нього листом, щоб цю віллу внесли в перелік пам’яток нашої спадщини. Так і відбулося, віллу внесено до переліку пам’яток.

Тому, ми чітко запевняємо, що не дозволимо нікому будувати на місці вілли житло і руйнувати цей будинок. З цього приводу ми скерували усі необхідні листи міністру культури та в ЛОДА та будемо подавати апеляцію на рішення суду. А у вівторок, на засіданні адміністративної комісії, будемо розглядати це питання та пропонувати накласти штраф», – розповів Андрій Москаленко.

Нагадаємо, власником напівзруйнованого столітнього будинку (вілли «Люсія») на вул. Свєнціцького, 16.ОСББ «Свєнціцького-16». Саме воно у суді домоглося скасування наказу ЛОДА про внесення вілли Люсія до пам’яток культурної спадщини. На підставі цього наказу Міністерство культури внесло віллу до реєстру пам’яток місцевого значення, заборонивши знесення або перебудову будинку.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко назвав журналістам прізвище одного із керівників цього ОСББ – Ігор Скробацький. Він наголосив, що довгий час місто спілкувалося з ним, однак переговори – безуспішні. За інформацією zaxid.net Ігор Скробацький є одним із співвласників ресторанів «Голодний Микола» та «Кумпель».

Вілла Люсія була побудована у 1895−1896 рр. для Юзефа Ольпінського (Jozef Olpiński) на вул. Dwernickiego, 16 (конс.№ 39, нині вул. Свєнціцького) за проектом архітектора Івана Долинського (1852−1916). У 1897 тут мешкав Юзеф Обмінський (Jozef Obmiński), цісарський радник і контролер Головної крайової каси. У 1916 власницею була Scott Karolina. У 1931, 1933 роках тут мешкав Стані́слав Лемпі́цький (Stanisław Łempicki; 1886−1947) – польський учений, письменник, професор, дійсний член Польської академії знання, представник львівсько-варшавської філософської наукової школи. Чоловік польської поетеси Ядвіги Гамської-Лемпіцької.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:11 :15