Новини » Події Читать эту новость на русском

«Кримський титан» продовжує свою роботу: Ситуація в Криму та на Херсонщині може загостритись

ZIK

Невідома хімічна речовина, яка забруднила території окупованого Криму та Херсонської області, вкладає на лікарняні ліжка дедалі більше людей. Так, у Держприкордонслужбі повідомили, що отруїлися вже 37 їхніх працівників, які несли службу на адмінкордоні з півостровом.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Прикордонників озброїли респіраторами та приладами для вимірювання небезпечних речовин. За два тижні після аварії на «Кримському титані» про екологічне лихо заговорила також влада Херсонщини. У двох районах області, які у потенційній зоні ураження, від сьогодні закрили школи та садочки. А дітей відправляють до оздоровчих таборів. Наголошують: у превентивних цілях.

«Офіційного підтвердження того, що це за речовини, зараз немає. Науковці працюють. Коли вони нам дадуть цю речовину, ми будемо знати, як вона розповсюджується, та зможемо більш детально підрахувати, куди вона може розповсюдитися. Але станом на сьогодні ми окреслили ці населені пункти і вважаємо, що саме там в профілактичних цілях запропонувати дітям тимчасово виїхати», – розповідає начальник обласного центру гідрометеорології Юрій Кіріяк.

Йдеться майже про 2 тисячі дітей. Сто з них уже вирушили на відпочинок до Скадовська, де будуть оздоровлюватися два тижні. А до населених пунктів, розташованих поблизу «Титану», сьогодні заїхала спецтехніка.

«Маємо територію, яка може бути хімічно небезпечною. Сюди сьогодні приїхали 6 машин, які будуть обробляти цю територію содовим розчином», – каже начальник ДСНС області Сергій Чорний.

До небезпечної зони включили населені пункти чотирьох об’єднаних громад Каланчацького та Чаплинського районів Херсонщини. Експерти кажуть: саме ці території постраждали від викидів найбільше.

«У Криму вплив значно менший. Чому? Тому що північних вітрів майже не буває – вони дуже рідкісні», – пояснює завідуючий відділенням організації лабораторних досліджень Херсонського обласного лабораторного центру Юрій Бушма.

Сьогодні, кажуть експерти, вітер знову дме в бік Криму. Втім, якщо напрямок зміниться, ситуація може загостритися. Адже «Кримський титан» продовжує свою роботу.

Експерти тим часом наголошують: аби запровадити дієві заходи безпеки, необхідно розуміти, від чого захищатися. Але остаточної відповіді, що саме отруює людей, поки немає. Тому радять українцям, які опинились у зоні екологічного лиха, якомога менше часу проводити на вулиці та щільно зачиняти помешкання.

Як повідомлялося, Верховна Рада може визнати ситуацію в Криму хімічною атакою, якщо окупанти не допустять туди міжнародну місію.

Президент України Петро Порошенко заявив, що екологічна катастрофа була спричинена тренуванням армії Російської Федерації. У свою чергу екс-заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз попередив, що кримська катастрофа має властивість розширювати свої масштаби.

Ірина Главацька, «Перші про головне»

Loading...