Новини » Політика 7 вересня, 2018, 16:43
Із 940 конституційний скарг, які отримав КСУ, більшій частині відмовлено

Із 940 конституційний скарг, які надійшли до Конституційного суду України (КСУ), більша частина отримала відмови.

Про це заявив голова КСУ Станіслав Шевчук, який у п’ятницю, 7 вересня, разом з іншими суддями КСУ зустрівся зі студентами і викладачами Львівського національного університету ім. І. Франка.

У коментарі кореспонденту ІА ZIK Станіслав Шевчук пояснив причини відмов: «Є чіткі вимоги закону і Конституції, що це має бути остаточне судове рішення, що має бути зазначено, які саме закони, які положення законів неконституційні, має бути наведене обґрунтування. Скарга має бути складена державною мовою. Це вимоги, які нам становив законодавець. Зараз наступна хвиля цих скарг уже йде більш підготовлена і відповідає вимогам закону щодо форми подачі. Бо це юридичний процес, і форма має бути дотримана».

Також голова КСУ повідомив, що найбільше скарг зараз надходить щодо пенсійного забезпечення, щодо індексації державним службовцям і прокурорам, щодо Кримінально-процесуального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення.

«У результаті розгляду справи закон може бути визнаний неконституційним і людина, чиє право порушено, повинна через суди загальної юрисдикції поновити своє право», – зазначив він.

Нагадаємо, голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук також прокоментував наявність різних пропозицій від потенційних кандидатів на виборах президента внести зміни до Основного закону або ж узагалі написати нову Конституцію.

Довідка.

Конституційною скаргою є подане до Конституційного Суду письмове клопотання про перевірку на відповідність Конституції України Закону України (його окремих положень), який був застосований в остаточному судовому рішенні по справі субєкта права на конституційну скаргу.

Подати конституційну скаргу може особа, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в його справі закон України (його окремі положення) суперечать Конституції України. Не може бути субєктом права на конституційну скаргу юридична особа публічного права.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 15:07 :44