Новини » Львів 7 вересня, 2018, 17:00
Історія підмітання Львова, Іван Попович та польська музика на площі Ринок. Афіша
Фото: Вікіпедія
Фото: Вікіпедія

Львів’яни повільно звикають до того, що надворі осінь. Одягу стає все більше, а у маршрутках – все тісніше. Однак, тепла погода ще триматиметься на вихідних, синоптики обіцяють двадцять градусів тепла. Відповідно, не варто засиджуватися вдома, треба знайти якусь цікаву культурну подію, яка вам припаде до душі і запалить творчою енергією.

Про найцікавіші події на вихідних в Афіші.

На вихідних триватиме VIІ «Фестиваль Партнерства». Музична програма цьогорічного фестивалю відображатиме все різноманіття сучасного музичного світу. В самому центрі Львова на пл. Ринок виступлять вроцлавські «Wciąż Młodzi», львівський гурт «Joryj Kłoc», цьогорічні володарі музичної нагороди «Фридерик» у категорії – Альтернативна платівка року – гурт «Micromusic» з Варшави. Сучасний цирковий мікс в поєднанні з імпровізовацією музики різних стилів – представлять Лукаш Ємьола та Артур Перскавєц в проекті «Lublinduo». А на завершення дня – поціновувачів сучасної музики потішить одне з помітних явищ актуальної польської сцени – проект «Nervy» із Сілезії.

Для любителів цікавих історій та змістовних лекцій тривають Дні європейської спадщини у Львові. 9 вересня о 14:00 в URBAN бібліотеці (вул. Устияновича, 4) відбудеться зустріч-лекція «Історія підмітання Львова». Ви дізнаєтеся, коли у Львові з’явились перші тротуари, скільки століть нараховує історія претензій мешканців до влади міста щодо незадовільної роботи комунальних служб, як виглядали міські сміттєві баки за «бабці Австрії» та чому безробітні довоєнного Львова чекали на сніг, як на «манну небесну». Лекторкою буде мистецтвознавець, історик Наталія Космолінська.

Читайте також: Вихідні на Новий рік 2019 в Україні

Також цікавою має бути лекція «Бізнес-леді Галичини: історії успіху й неуспіху», яка відбудеться 8 вересня о 14:00 в Музеї етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15). У першій третині ХХ ст. бізнес для жінки став сферою творчої й професійної самоpеалізації, емансипації, засобом досягнення cуспільної рівноправності. У підприємницькому pусі все частіше можна було зустріти жінок, хоч вони становили не більше як 10% серед галицьких підприємців. Під час лекції поговоримо про здобутки й невдачі тодішніх бізнес-леді, як-от Климентини Авдикович, Олени Левицької, Євгенії Олесницької, Олександри Чижович, Герміни Шухевич, Емілії Стернюк та ін. Оповідачкою буде Оксана Пасіцька, історик, канд. іст. наук, наук. співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Любителі спорту можуть послухати цікаву зустріч-презентацію «Львів – перша столиця лучного спорту», яка матиме місце 8 вересня о 18:30 у Ратуші (Мала сесійна зала, 2 пов., каб. 230, пл. Ринок, 1). Мало хто знає, що перший чемпіонат світу по стрільбі з лука за сучасними правилами було проведено саме у Львові. Також у 1931 році тут проведено перший установчий конгрес і заснована Міжнародна федерація стрільби з лука (ФІТА). Зі Львова є найбільша кількість чемпіонів Європи і світу. Львів досі є найпотужнішим донором тренерів у всіх країнах колишнього Радянського союзу та Європи. Оповідачем буде Олександр Калініченко, президент Федерації стрільби з лука.

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР

Любителів «олдскульної» музики має зацікавити вечірка «Діти 90-х #5»: клубний концерт Івана Поповича», яка відбудеться 8 вересня о 21:00 у!FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24-26). Покровитель Верховини і сердець всіх Василин заспіває відомі хіти та зарядить енергією Карпат. Підтримувати колорит вечора будуть Machitas та Boy.

А от любителі малювання мають нагоду у суботу, 8 вересня, о 10:00 відвідати замальовки на «львівському Монмартрі» у сквері Святого Юра. Затишний квартал біля Святоюрської гори вже 200 років, як магніт приваблює митців, архітекторів, художників. Тут мешкали люди, які творили у Львові і створювали Львів, який ми любимо: Шептицький та Захаревич, Левицький та Новаківський, Розен та Матейко, Кульчицька та Антоновичі. Пройдемо вулицями, що зберегли сліди митців та спробуємо зробити кілька швидких замальовок, дізнаємось, як створювати арт-мапу прогулянки, щоб краще запам’ятати враження під час подорожей. Рекомендовано мати блокнот та зручні матеріали для малювання: карандаши, маркери, акварель тощо.

Вистави

Театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича» у Стрийському парку/Трамвайному депо LemStation. Новою темою фестивалю стане провокативна тема театрального етикету. У часі відкриття театральних сезонів у всьому світі Кіт Ґаватовича пропонує своїм відвідувачам прокидатись та засинати із театром. Детально про програму фестивалю можна дізнатися тут.

Світлова вистава «Мрійники» 9 вересня о 16:00 у Львівському державному цирку (вул. Городоцька, 83). Cвітлова вистава в комп’ютерних костюмах для всієї сім’ї. Всі види світлового шоу в одній виставі.

Вистава «За двома зайцями» 8 вересня о 18:00 у Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1).

Вистава «Коза-дереза» 8 вересня о 11:00 та 14:00 у Львівському академічному обласному театрі ляльок (пл. Данила Галицького, 1). Українська народна казка на дві дії. Для дітей віком від трьох років.

Вистава «Провина» 8 вересня о 19:00 у Львівському академічному обласному театрі ляльок (пл. Данила Галицького, 1). Вистава за п’єсою сербського драматурга Небойші Ромчевича, у переклад із сербської Зоряни Гук.

Вистава «Сватання на Гончарівці» 9 вересня о 18:00 у Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1).

Балет «Коппелія» 9 вересня о 12:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28). Балет на 3 дії. Лібрето Ш. Ньюттера та А. Сен-Леона по мотивами новел Е. Гофмана.

Виставки

Виставка «Ікони риботицьких майстрів» у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20). Виставка присвячена творчості одного осередку майстрів церковного мистецтва, який знаходився у містечку Риботичі поблизу Перемишля на українській етнографічній території Надсяння (тепер – Польща). На виставці представлено понад 100 ікон цих майстрів.

Виставка «Десять життєписів» у Музеї Міста, підземелля Ратуші (пл. Ринок, 1). Чи Ви знаєте, про що мріяли люди, які зводили та оздоблювали Львів? Як вони жили, ким були, коли з’явилися у місті і як з нього зникли? Ми розкажемо десять життєвих історій ковалів, слюсарів, каменярів, виробників будівельних матеріалів і самих будівничих, що збереглися у дрібних деталях львівських вулиць.

Виставка «Золота симфонія епохи» у Палаці Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15). Унікальність виставкового проекту полягає не тільки у представленні предметів з дорогоцінного металу вишуканої обробки, а і у композиційно представленій експозиції, яка відображає суспільне та духовне життя тогочасного суспільства.

Концерти

Опера «Сільська честь / Cavalleria rusticana» 9 вересня о 18:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28). Головна героїня опери «Сільська честь», покинута своїм коханим і засліплена ревнощами, намагається будь-якими способами повернути його, але її дії призводять до загибелі нареченого.

Концерт «Мелодії cтарого Львова» відбудеться також 9 вересня 2018 о 18:00 у Львівській обласній філармонії (вул. Чайковського, 7). «Львів сорокових-п’ятдесятих років мав якусь особливу пісенну ауру і душу. Інколи розважальну, батярську, інколи – романтично тужливу», – зазначають організатори концерту.

Фортепіанний концерт Олексія Карпенка 9 вересня о 19:00 у кав’ярні «Штука» (вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)). В авторських інтерпретаціях прозвучать фортепіанні версії українських популярних мелодій від Олексія Карпенка. У програмі – хіти «Скрябіна», «Океану Ельзи», «Другої ріки», «Скай», «Бумбокс» і Pianoboy.

Фільми

Історико-біографічний фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри» переміг у пітчингу Держкіно у 2016 році та отримав державне фінансування у обсязі 23.6 млн. грн. Решту грошей, необхідних для зйомок, надав Український конгресовий комітет Америки. Режисер Олесь Янчук разом зі сценаристами Михайлом Шаєвичем та Олександром Шевченком впродовж шести років розробляли концепцію стрічки та працювали над сценарієм. Щоденника, з якого глядачі дізнаються подробиці життя Петлюри, насправді не існувало. Такий творчий хід викликав хвилю обурень серед реконструкторів. Зйомки стрічки велися у Києві та Львові.

Симон Петлюра (Сергій Фролов) переїхав до Парижу у 1924 році. Головний отаман військ УНР та лідер Директорії УНР жив далеко від Батьківщини, та навіть у вимушеній еміграції Петлюра представляв загрозу для більшовиків. Тож аби припинити будь-яку діяльність провідника українського визвольного руху, радянські спецслужби наймають у Франції людину, здатну на вбивство.

 

Фільм жахів «Монахиня» є спін-оффом стрічки «Закляття 2» та розповідає історію появи демона-черниці. Ідея створення фільму та сценарій належать Гарі Доберману та Джеймсу Вану. Режисерське крісло посів Корін Харді. Це другий його повнометражний проект після фільму жахів «Із пітьми». Головну жіночу роль виконала Таїсса Фарміга, молодша сестра Віри Фарміги, що зіграла Лоррейн Воррен у фільмах «Закляття». Режисер стрічки розповів, що спершу не хотів брати Таїссу через те, що вона є сестрою відомої акторки, що вже зіграла у франшизі.

 

«Із Неаполя з любовю» – італійська комедійна стрічка від режисера і сценариста Джанлуки Ансанеллі. Фільм був показаний на фестивалі «Cinecibo», де завоював одразу чотири нагороди: в номінаціях «Кращий режисер», «Найкращий актор», «Краща актриса» і «Кращий акторський дебют».

Молода і чарівна Дебора (Серена Россі) несподівано стає матір’ю-одиначкою після смерті свого чоловіка, популярного співака. Помітивши, що її син Чіро (Дженнаро Гуаццо) важко переживає смерть батька, Дебора вирішує відвести його до шкільного психолога Томаззо (Джованні Еспозіто). Однак, після декількох сеансів психотерапії Томаззо розуміє, що Чіро хвилює не загибель батька, а нова однокласниця Людовика (Джорджиа Агата), в яку він закохався. Томаззо і Чіро укладають таємний договір: хлопець допомагає Томмаззо завоювати прихильність своєї матері, а той допомагає Чіро добитися взаємності від однокласниці.

 

Кримінальний трилер «Праведник 2» є продовженням однойменного бойовика, який вийшов в 2014 році. Сюжет заснований на однойменному телесеріалі. Касові збори першого фільму перевищили його бюджет майже в чотири рази. Про бажання зняти продовження студії Sony Pictures і Escape Artists заявили за 7 місяців до прем’єри першої частини. Тривалий час не було відомо, чи повернеться до постановки Антуан Фукуа. Свою участь він підтвердив в жовтні 2016. У числі трьох сценаристів, які працювали над новою картиною – Річард Ліндхейм, який писав сценарій серіалу і першого фільму. Також до своєї ролі повернеться Дензел Вашингтон.

 

Комедійна мелодрама «Екзотичне весілля» розрахована на циніків, яким не до смаку романтика. Стрічка є дітищем Віктора Левіна – режисера, сценариста і продюсера, який працював як для телебачення, так і для великого екрану. Головні ролі дісталися зірковим виконавцям – Кіану Рівзу та Вайноні Райдер.

 

Пригодницький фантастичний фільм «Бобот та eнергія Всесвіту» для родинного перегляду зняв український режисер Максим Ксьонда. Ідея показати глядачеві трансформаторну будку, яка знялася з місця і вирушила у мандри, з’явилася у 2010 році. Було знято кліп на пісню гурту «Танок на майдані Конго» з аналогічним сюжетом. Ідея багатьом сподобалася і творча група приступила до роботи над повнометражним фільмом. Фінансування стрічки наполовину здійснило Державне агентство України з питань кіно. Другу половину коштів внесли інвестори із Грузії.

Мультики

Мультфільм «Монстри на канікулах 3» є третьою та, вірогідно, заключною частиною історії про родину монстрів. До виходу другої частини на екрани творці оголосили про згортання проекту. Про свою відмову у роботі над продовженнями оголосили режисер Генндій Тартаковскій та продюсер Мішель Мурдокка. Проте згодом вони все ж таки повернулися, аби зняти продовження. З мови оригіналу назва дослівно перекладається як «Готель Трансильванія: Літні канікули».

 

Сімейну комедію «Патрік» про нестерпного хатнього улюбленця зняла британська режисерка кіно та телебачення Менді Флетчер. Спільно з Ванессою Девіс та Полом де Возом вона написала сценарій. Головні ролі у стрічці дісталися Бітті Едмондсон («Свіже м’ясо») та Еду Скрейну («Дедпул»).

 

Мультики «Таємне життя пінгвінів». На радість всім мамам це спеціальний тихий сеанс «КіноМама». Квитки потрібно купувати тільки для батьків. Діткам до 6 років вхід безкоштовний.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 22:41 :43