Новини » Суспільство 7 вересня, 2018, 10:36
Гриневич про старт навчального року: навчання з «Lego» і заборони вийти до вбиральні
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: kmu.gov.ua
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: kmu.gov.ua

Цього року до Нової української школи пішли 448,5 першокласників, і це на 40 тисяч дітей більше, аніж торік.

Про це сьогодні під час Години запитань до уряду під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Міністр освіти з трибуни ВРУ розповіла парламентарям про старт нового навчального року в Україні. Лілія Гриневич наголосила на збільшенні фінансування освітньої галузі. Так, з її слів, у 2016 році фінансування становило 5,72% ВВП, то у 2018 – 6,7% ВВП.

Міністр освіти та науки наголосила на тому, що черги до дитсадків скорочуються. Так, 2016 року у черзі до дошкільних закладів перебували майже 91 тисяча дітей, а цього року – близько 46 тисяч. З її слів, скорочення черги становить майже 55%.

«Однак хоче звернути увагу, що зараз, з огляду на демографічну ситуацію, кількість дітей дошкільного віку збільшується. Навіть попри те, що ми цього року створили 8,5 місць, саму чергу це скоротило лише на 700 місць», – зауважила Лілія Гриневич.

Міністр повідомила, що цього року до Нової української школи пішли 448,5 першокласників, і це на 40 тисяч більше, аніж торік. З її слів, понад 40 тисяч вчителів початкової школи і 18 тисяч вчителів іноземної мови пройшли перепідготовку. Розповідаючи про оновлення освітнього середовища, Лілія Гриневич нагадала, що уряд виділив на це 1 мільярд гривень, проте із завданням закупівель різні територіальні громади впоралися по-різному. Серед причин Лілія Гриневич назвала, зокрема, управлінську безпорадність, та наголосила, що парти для першокласників обов’язково прийдуть.

Лілія Гриневич повідомила, що першокласники цього року отримають засоби навчання, до прикладу, уперше використовуватимуть методику навчання за допомогою конструкторів «Lego», які розвивають пам’ять, допомагають вивченню математики, командній роботі.

Ліля Гриневич наголосила на необхідності гуманного ставлення до дітей та навела приклад, на що найбільше скаржаться батьки: «Нам важливо, щоб вчителі не забували про гуманне ставлення до дітей. Ви здивуєтеся, але найбільша кількість скарг батьків, які ми отримуємо по початковій школі, що дітей не відпускають у вбиральню на уроці… Такі базові речі, як можливість попити води, завжди відкрита і доступна вбиральня, рух, який надважливий для маленьких дітей, – реалізувати  нескладно».

Як повідомляли раніше, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна впроваджує нову якість освіти як довгострокову реформу, результати якої будуть відчутні через 12 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 10:24 :16