live
Новини » Політика 1924 Читать эту новость на русском

Голова КСУ про ідеї кандидатів на виборах переписати Конституцію: авантюри не пройдуть

Фото: ZIK

Голова Конституційного суду України (КСУ) Станіслав Шевчук прокоментував наявність різних пропозицій від потенційних кандидатів на виборах президента внести зміни до Основного закону або ж узагалі написати нову Конституцію.

У п’ятницю, 7 вересня, він разом з іншими суддями КСУ зустрівся зі студентами і викладачами Львівського національного університету ім. І. Франка, передає кореспондент ІА ZIK.

За його словами, це специфіка українських політиків, що вони мало не під кожні вибори і під кожну політичну кон’юнктуру намагаються переписати Конституцію. «Їм завжди незручно, що є певний документ, яких їх обмежує. Вони хочуть показати, що можуть змінити Конституцію і що таким чином вони ніби вищі за Основний закон. Або це як меседж для електорату, що вони можуть все. Від цього треба відрізняти ті зміни, які необхідні і на часі. Але з іншої сторони, Конституція – це те, що обмежує політиків, а вони не хочуть у це вірити», – сказав Станіслав Шевчук.

Також він зазначив, що в самій Конституції закладені запобіжники від спроб її змінити в бік узурпації влади.

«Конституція у нас жорстка, її складно змінити. Має бути процес обговорення, висновок Конституційного суду, чи порушується стан територіальної цілісності, чи немає загрози для нашої державності і правам людини. Також має бути голосування в парламенті на двох сесіях. І, звичайно, сила суспільної думки. Оскільки наше суспільство змінилося, я переконаний, що авантюри не пройдуть. А якщо нам необхідні зміни, то вони мають бути виважені й актуальні», – додав голова КСУ.

Loading...
Loading...
Loading...