Новини » Економіка 7 вересня, 2018, 15:49
Економіст: Гройсмана змусять підвищити ціну на газ
ZIK
ZIK

МВФ вимагало від України збалансувати різницю у вартості газу для населення та промисловості. Тому й уряду варто було б саме знизити вартість палива для промисловості і мінімально підвищити її для громадян. Таким чином вдасться виконати вимогу МВФ без суттєвого удару по кишенях українців.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив економіст Олександр Савченко.

Він переконаний: дефолт в Україні може відбутись лише у 2020-2021 роках, і то за умови абсолютної тотальної ізоляції держави від міжнародних капіталів.

«Золотовалютних резервів Нацбанку вистачить як на погашення наших боргів, так і на критичний імпорт», – наголосив Савченко.

Що ж до підвищення цін на газ, то він підкреслив: початкова позиція МВФ полягала у збалансуванні вартості палива для населення та промисловості. Адже різниця завжди породжує корупцію.

«Тож маю пропозицію до пана Гройсмана: знизити промисловості ціни на газ, приблизно, на 15-20%. Це дасть можливість незначно збільшити ціни для населення – на тих же 15-20%. Однак це ж не 65% чи 35%», – зазначив Савченко.

Тож, за його словами, таким чином вдасться зробити бізнес прибутковим, а бюджети українців – більш-менш захищеними від грабувань «через необґрунтовані ціни на газ».

«Звичайно ж, найкраще було б запустити ринок газу. Наприклад, у нас же ж є ринок бензину. Так, там виникають проблеми, однак на ньому є й конкуренція», – зауважив економіст.

Натомість основний бенефіціар підвищення ціни газу – НАК «Нафтогаз» – і без того надприбуткова компанія. На думку економіста, вона є більш рентабельна, ніж навіть російський «Газпром».

«Куди ще збільшувати ціни? Так, уряду потрібно ухвалювати жорсткі рішення, однак, вони, принаймні мають бути раціональними та базуватись не на перемогу у виборах, а на збільшення прибутковості українського бізнесу чи покращення бюджетів звичайних громадян. До того ж це можливо зробити», – переконаний Савченко.

Окрім того, він зазначив: припускає, що переговорна позиція українських урядовців – дуже слабка. Це ж стосується і Національного банку.

«Тому будь-який клерк МВФ може диктувати нам свою волю, він не вірить у більш складні рішення. Зокрема, збільшити видобування газу, наростити цей видобуток чи зменшити витрати або впровадити конкуренцію. Вони не вірять, що Україна може це реалізувати. Тому й пропонують просту «дубову» формулу – підвищити ціни до рівня промисловості», – вважає Савченко.

Що ж до можливості зриву співпраці України із МВФ, він зазначив: політичне рішення Вашингтона і колективного Заходу все ж полягає у тому, щоб надати Україні останній транш.

«На мою думку, це вигідно і для Вашингтона, і для Києва. Тому я очікую компромісу – Гройсмана примусять збільшити ціну на газ, однак не на 65%. Думаю, підвищення становитиме 25-35%», – припустив експерт.

До слова, нещодавно Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що підвищення ціни на газ для населення неминуче. Це є однією з вимог Міжнародного валютного фонду для виділення Україні чергового траншу, який допоможе стабілізувати стан економіки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 01:55 :42