
В Україні відкрили кримінальне провадження за фактом викидів в атмосферу токсичних хімічних речовин на півночі окупованого Росією Криму та в Херсонській області.
Про це повідомляє прес-центр прокуратури АР Крим.
Зазначається, досудове розслідування ведеться за ч. 1 ст. 241 КК України (забруднення атмосферного повітря). Санкція статті передбачає штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн) або обмеження волі на строк до трьох років.
У відомстві зазначили, що на даний час поліцейські проводяться першочергові слідчі дії, зокрема, допити свідків, з’ясовують наявність на території можливих джерел забруднення, а також збирають інформацію про потерпілих.
На півночі окупованого Криму – в Армянську – стався викид невідомої речовини в атмосферу. Через нього утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.
Ймовірною причиною цього називали випари вмісту кислотонакопичувача, який використовує завод «Кримський титан».
Про це активно відреагували користувачі соцмереж.
Почали з’являтися повідомлення, що через хімічні випаровування в Армянську, на півночі окупованого Криму, металеві предмети покриваються іржею і навіть запаковані таблетки зеленіють.
Згодом прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України повідомила про те, що на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму. Український омбудсмен передала інформацію про екологічну катастрофу в Армянську в ООН і ОБСЄ.
3 вересня токсичні хімічні речовини виявили в повітрі в Херсонській області.
Прикордонникам, які несуть службу на адмінкордоні з Кримом, видали засоби спецзахисту через хімічні викиди.
Директор «Кримського титану», розташованого в анексованому Російською Федерацією Криму, заявив, що роботу заводу повністю припинять.
Довідка IA ZIK.
Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.