Новини » Економіка 7 вересня, 2018, 16:27
Чорновіл: Ніхто не примушував Україну галопуючими темпами піднімати ціни на енергоносії
ZIK
ZIK

Міжнародний валютний фонд не вимагає від України піднімати ціни на тарифи, а лише дає рекомендації, які б покращили економічну стабільність держави.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політолог Тарас Чорновіл.

«Прем’єр-міністр Володимир Гройсман уникає підвищення ціни на газ, бо це сильно вдарить по всій його майбутній політичній кар’єрі», – зазначає експерт.

Однак, МВФ не вимагає від України підвищення тарифів, а хоче, щоб держава гарантувала збалансовану фінансову систему без надмірного дефіциту, підкреслює Тарас Чорновіл.

«Вернімося до суті Міжнародного валютного фонду. Він нічого від України не вимагає, а пропонує необхідні для збереження платіжного балансу кошти. МВФ каже, що може ці гроші надати, якщо ми гарантуватимемо стійку і збалансовану фінансову систему без надмірного дефіциту, розкрадань, застосувавши антикорупційні заходи», – зазначає експерт.

Очевидно, що МВФ не почуватиме себе комфортно у середовищі, де процвітає корупція і з цим нічого не роблять, зауважує політолог.

«Пропозиції МВФ мають багато різних варіантів. Вони пропонують, зокрема, антикорупційну боротьбу. Очевидно, що вона має бути обов’язковою, адже фонд почуватиметься дискомфортно у тій країні, де на хабарників закривають очі. Однак, економічні заходи можуть бути різними. Хто казав, що потрібно підносити галопуючими темпами ціни на енергоносії?» – наголошує Тарас Чорновіл.

До того ж, він звертає увагу на те, що багато країн, які брали позики в МВФ, не підвищували ціну на газ.

«МВФ казав: «Є багато економічних заходів, вибирайте!». У 2008 році Тимошенко підписала меморандум, у якому визначила ціни на енергоносії.  Втім, можна найти інші варіанти», – переконаний експерт.

Він наголошує: економіка країни дуже швидко розвивається при відкритому ринку землі.

«Це іпотечне врегулювання, розвиток сільського господарства, яке швидко дає прибуток. Втім, наша політична кон’юнктура проти цього бореться», – коментує політолог.

Він запевняє: МВФ не тисне вимогами на Україну, а допомагає концептуальними порадами.

«Зараз всі намагаються полити брудом МВФ, дискредитувати його пропозиції. Насправді вони логічні і передбачають нормальний розвиток держави. Фонд не вимагає від нас страшних заходів, які можуть бити по життю людей. Не обов’язково різко підвищувати ціну на газ», – наголошує експерт.

Найбільш невдоволеним підняттям тарифів на газ має бути середній клас, наголошує Тарас Чорновіл. Адже він витягує для біднішого населення субсидії.

«Середній клас витягує на собі необхідність компенсувати тарифи для бідних і політиків, які намагаються грати», – каже експерт.

На думку політолога, підняття тарифів на енергетичні носії вдарить по політиці політиків, і чи не найбільше – по іміджу Володимира Гройсмана.

«Різке підняття тарифів придумав  Гройсман. І, до того ж, у той період, коли він так вирішив, його рейтинг зовсім не падав. Це все питання політичного протистояння, а не реакції на тарифи. Адже для реально бідних верств все компенсується субсидіями», – говорить політолог.

Тарас Чорновіл переконаний: аби не гнівати середній клас, влада має запропонувати дві речі.

«Для середнього класу, а саме бізнесменів, треба створити нормальне податкове законодавство. Наприклад, рано чи пізно треба запровадити податок на виведений капітал. Тобто треба спростити роботу, систему адміністрування податків і таке інше», – пояснює експерт.

Влада має стати найкращим сервісом для громадянина, наголошує політолог Тарас Чорновіл.

«Вона має бути сервісом адміністративних владних послуг. Цього ми від влади чекаємо і за це ми готові платити», – зауважує політолог.

До того ж, експерт впевнений, що влада робить не достатньо для того, щоб громадяни могли на неї покластися.

«Всі політичні спекулянти на цьому акцентують увагу. На антипрезидентських і антипарламентських настроях було б важко зіграти, коли б ті, хто платять за роботу політиків, визнали, що роблять це недаремно», – каже політолог.

Попри те, що багато речей гальмуються, потрібно вміти розділяти відповідальність, підкреслює Тарас Чорновіл.

«Люди іноді говорять щось на кшталт: «От депутати прогулюють роботу. В цьому точно винен Порошенко». Або ж Гройсмана звинувачують у тому, що в закладах міського самоврядування неправильно поділили гроші. Втім, кожен має відповідати сам за себе і за свою роботу», – додає експерт.

До слова, нагадаємо, нещодавно в Міністерстві фінансів України заявили, що Україна виконала більшість своїх зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 10:46 :40