Новини » Світ Читать эту новость на русском

Американські винищувачі перехопили поблизу Аляски два російські бомбардувальники

Фото: Міноборони США

Американські винищувачі F-22 перехопили два російські стратегічні бомбардувальники Ту-95 біля берегів Аляски.

Про це повідомляє The Washington Free Beacon з посиланням на Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD), пише 112 Україна.

Як заявив представник NORAD Михайло Кучарек, бомбардувальники були помічені біля Алеутських островів у суботу, 1 вересня.

За його словами, російські бомбардувальники перебували в «ідентифікаційній зоні повітряної безпеки Аляски», але в повітряний простір США або Канади не заходили. Він зазначив, що F-22 перехопили і супроводжували бомбардувальники, поки ті не залишили ідентифікаційну зону.

У Пентагоні додали, що разом з Ту-95 перебував щонайменше один літак-заправник Іл-78, а це може свідчити про те, що бомбардувальники пройшли довгий шлях і їм знадобилася дозаправка під час польоту.

Зазначено, що перехоплення збіглося з часом навчань «Схід» на Далекому Сході і, можливо, були частиною військових тренувань. Є припущення, що бомбардувальники відпрацьовували удари крилатими ракетами по системах ППО на Алясці.

«Перехоплення сталося поблизу великої радіолокаційної системи з фазованою решіткою під назвою Cobra Dane, яка стежить за запуском російських ракет і польотами літаків. Радар розташований на повітряній станції Eareckson на віддаленому острові Шем'я», – пише видання

Підкреслюється, що бомбардувальники також перебували «на відстані польоту крилатої ракети» від системи ППО США на базі в Форте Грилі на Алясці, а також досить близько для потенційного удару по базі ВПС США в Клір Ейр в центральній частині штату.

Loading...