Новини » Політика 6 вересня, 2018, 16:11
Журналіст: В Армянськ терміново потрібно допустити місію України та ООН
ZIK
ZIK

Немає жодних підстав довіряти словам підконтрольних Москві кримських чиновникам. Вони протягом майже двох тижнів говорили людям, що все гаразд, мовляв, ніякої екологічної катастрофи в Армянську немає. Потрібно негайно скликати термінове засідання Радбезу ООН і говорити про те, що потрібно допустити міжнародних фахівців на півострів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK журналіст проекту «Крим.Реалії» Олександр Янковський.

На його думку, звернення до Організації Об’єднаних Націй щодо екологічної катастрофи в окупованому Армянську – це мінімуму, на який здатна Україна.

«Мені шкода, що тільки сьогодні була зібрана нарада Кабінету міністрів. Я так розумію, було створено спеціальну комісію задля розслідування обставин подій на півночі Криму. Насправді це зачіпає не лише півострів, а й Херсонську область», – наголосив журналіст.

Він зазначив, що завод «Титанові інвестиції», з якого найімовірніше і походять шкідливі викиди в атмосферу, ближче до Херсонської області, ніж до самого Армянська.

«Куди будуть потрапляти токсичні речовини, дуже залежить і від напрямку вітру. На що здатна Україна? Я думаю, що через хімічне отруєння варто негайно скликати засідання Ради безпеки ООН і говорити, що потрібно допустити міжнародних фахівців не лише на територію заводу, а й загалом в окуповану автономну республіку», – підкреслив Олександр Янковський.

Він наголосив, що територія Кримського півострова є окупованою, тому не можна вірити тому, що говорить «голова ради міністрів» Криму Сергій Аксьонов чи будь-які інші російські чиновники.

«Люди, які живуть в Армянську і в сусідньому селі Перекоп повідомляли про викиди ще в ніч з 23-го на 24 серпня. А підконтрольні Москві чиновники мовчали – ані пари з уст. 27 серпня сказали, що розберуться, а 30-го заступник Аксьонова запевнив, що все гаразд», – пригадує журналіст проекту «Крим.Реалії».

У той час поки кримські чиновники розповідають, що «все гаразд», мешканці Криму та Херсонської області скаржаться на самопочуття, звертаються до лікарів.

«Діти збираються на лінійку і 3 000 школярів відразу ж вивозять автобусами до Бахчисарайського району та Євпаторії. Якщо все гаразд, то нащо дітей вивозити? Чи можемо ми вірити? Думаю, що ні. Чи можуть вірити кримчани? Ні! Їх два тижні просто водили за ніс і заспокоювали», – каже Янковський.

Тому, наголосив він, ми повинні домагатися того, щоб туди були негайно допущені не тільки представники України, а й представники міжнародних організацій.

«Люди не знають, що там відбувається. Була версія про кислотонакопичувач, який висох. Там вже немає чому випаровуватися – може бути лише пил. Але українські експерти запевняють, що це не кислотонакопичувач. Ці викиди спричинені роботою підприємства «Титанові інвестиції», – підсумовує експерт.

Як повідомлялося, Верховна Рада України може визнати ситуацію в Армянську хімічною атакою, якщо РФ не допустить туди міжнародну місію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 11:56 :39