четвер, 6 вересня, 2018, 12:14 Політика
За незаконний перетин – за грати: у Раді підтримали проект закону
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Народні депутати підтримали проект Закону про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону.

За законопроект № 7017 сьогодні під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосував 241 обранець.

Ініціатори законопроекту – народні депутати від БПП Ірина Луценко та Артур Герасимов.

Законопроектом запропоновано доповнити ККУ новою статтею 331 «Незаконне перетинання державного кордону» та передбачити кримінальну відповідальність за  перетинання державного кордону України росіянами або іншими особами в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через держкордон України або в пунктах пропуску через кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості, у вигляді позбавлення волі на строк до 3-х років.

Те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, передбачає позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років. Також передбачено кримінальну відповідальність за такі правопорушення із застосуванням зброї у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 8-ми років.

Ірина Луценко наголосила, що головною особливістю законопроекту, який вирізняє його з-поміж альтернативних, є встановлення ознак, які кваліфікуватимуть відповідні діяння як злочин: «При цьому, адміністративну відповідальність ми пропонуємо залишити, адже ми не в праві саджати тих, хто випадково заблукав чи перейшов кордон із Білорусі в Україну, не бачачи там розмежування».

Нардеп від «Самопомочі» Роман Семенуха зауважив, що така законодавча ініціатива є важливою, адже на п’ятий рік війни незаконний перетин кордону досі вважається адмінпорушенням, а такі діяння караються арештом до 15 діб чи штрафом до 200 неоподаткованих мінімумів: «Це не відповідає сьогоденню і потребам захисту державного кордону».

Народний депутат (фракція «Батьківщина») Сергій Соболєв зауважив, що ключовим недоліком законопроекту є те, що 402 км кордону з РФ контролюються Росією та окупаційними військами. Політик зазначив, що особи, які мають на меті терористичну діяльність, можуть вільно потрапити на окуповані території, а потім через лінію розмежування – далі. З його слів, кримінальну відповідальність для таких осіб закон не врахував та наголосив на необхідності внести відповідні правки.

Депутатам також запропонували розглянути альтернативний проект закону № 7017-1, якими пропонувалося запровадити кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону громадянами держави-агресора, поданий народним депутатом Наталією Веселовою.

Народні депутати 241 голосом «за» підтримали законопроект, запропонований депутатами від БПП.

Як повідомлялось раніше, представник Президента у ВРУ Ірина Луценко закликала Верховну Раду розглянути законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону на пленарному тижні у липні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 18:20 :40