Новини » Політика 6 вересня, 2018, 18:59
Виборчий кодекс опрацьований на третину, – нардеп Черненко
ZIK
ZIK

Робоча група станом на сьогодні опрацювала проект закону про Виборчий кодекс на третину.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат (фракція БПП) Олександр Черненко.

Політик повідомив, що робота над прийнятим у першому читанні документом про Виборчий кодекс триває у робочому режимі. З його слів, є такі правки, кілька десятків яких можна пройти за кілька хвилин, оскільки це технічні або й абсурдні зауваження. Проте є і концептуальні правки до проекту закону, над якими працюють під час кількох засідань.

«Сьогодні ми пройшли фактично всю загальну частину, яка стосується роботи комісії, прав виборців, матеріально-технічного забезпечення, реєстру виборців. Закінчуємо про агітацію та впритул наближаємося до тих, які регулюють проведення парламентських, місцевих і президентських виборів. Робоча група сьогодні десь на третину опрацювала документ – не в кількості правок, а взагалі того, що є», – розповів про роботу над правками Олександр Черненко.

З його слів, сьогодні основна дискусія довкола Виборчого кодексу зводиться до питань виборчої системи на парламентських виборах. Водночас, наголосив депутат, Виборчий кодекс – набагато об’ємніший, більш концептуальний і фундаментальний документ. Як наголосив нардеп Черненко, є зареєстровані сім законопроектів про вибори народних депутатів, один із яких дублює систему виборів, яка передбачена в Кодексі. Тож політик пропонує приймати ці законопроекти, а не вилучати цілі частини із Виборчого кодексу, щоб відбулося голосування і наступні парламентські вибори були за відкритими списками. «Друзі, це не буде Кодекс», – наголосив нардеп.

Гість програми, відповідаючи на запитання, чи встигнуть депутати із робочої групи опрацювати проект закону про Виборчий кодекс до жовтня, заявив: «Об’єктивно скажу, що ні».

Нагадаємо, голова ВРУ, відкриваючи дев’яту сесію ВРУ восьмого скликання, назвав ключові завдання Ради на осінь, серед них зокрема і Виборчий кодекс.

У липні голова ВРУ пояснив, чому Рада не зможе влітку прийняти нові виборчі правила. З його слів, на той момент робоча група профільного комітету пройшла половину із 4,5 тисячі правок до законопроекту про Виборчий кодекс.

У першому читанні проект закону про Виборчий кодекс Рада ухвалила у листопаді торік. Кодекс передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до ВРУ, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 23:43 :23