Новини » Події 6 вересня, 2018, 13:33
Вперше за всю історію 23-ий президент Франції Ніколя Саркозі відвідав Одесу

Головна мета візиту відомого європейського політика – участь у 7-му Black Sea Summit Асамблеї Європейських Регіонів (Чорноморсько-дунайська синергія – Регіональні можливості для Європи), який проходить в Одесі 5-6 вересня.

З представниками міжнародних організацій, парламентарями провідних європейських країн, з керівництвом Асамблеї Європейських регіонів, керівництвом регіональної ради і з організаторами форуму – депутатами Одеської обласної ради Віктором Баранським і Віталієм Саутьонковим в рамках свого візиту Ніколя Саркозі обговорив актуальні проблеми та виклики, які стоять перед країнами і регіонами Чорноморського басейну.

На знак зміцнення і розвитку подальшої співпраці учасники зустрічі заклали Алею миру і дружби. На їхню думку, висаджені платанів, що набирають міць і силу з кожним роком, стануть символом розвитку взаємин між країнами і регіонами. А добра традиція поповнювати алею новими саджанцями з кожним наступним самітом буде тільки зміцнюватися.

<nbsp;>

Основна увага високого гостя була прикута до Black Sea Summit. Ніколя Саркозі прийняв запрошення відкрити настільки значимий для України міжнародний форум, оскільки у нього є своє бачення процесу «розвитку Європи регіонів», а його досвід президента країни – учасниці G7 буде цікавий для країн і регіонів усього Чорноморського басейну.

Головне завдання Чорноморського саміту – визначити шляхи синергії у взаємодії регіонів, розташованих в басейні Чорного моря і річки Дунай. «Чорноморський і Дунайський регіони – життєво важливі складники миру і процвітання в Європі?», «Зелене зростання – сила Екологічної економіки», «Можливості посилення економічного співробітництва в басейні Чорного моря» і «Єдність у розмаїтті: Офіційне оголошення про відновлення діяльності» Об’єднання придунайських держав» – теми дискусій були присвячені зміцненню миру і економічного співробітництва, дозволили учасникам поділитися досвідом у вирішенні проблем регіонів і об’єднатися для вирішення глобальних викликів.

<nbsp;>

Як зазначив, виступаючи на 7-му Black Sea Summit депутат Одеської облради Віталій Саутьонков, кожен присутній з гордістю представляє свою країну. «Але куди більша відповідальність – представляти регіон. Одеська область – багатонаціональний край, де перемішані традиції, історія та культура різних народів, кожен з яких вніс свою лепту в розвиток всієї України. Чорноморський регіон завжди був у центрі геополітичних процесів, що відбуваються в світі.

Багато країн намагалися впливати на політику в регіоні, тому так важливо розвивати не тільки взаємини між країнами, а й регіонами, компаніями, людьми – між собою», – підкреслив Віталій Саутьонков.

<nbsp;>

«На відкритті саміту і вже під час панельних дискусій багато часу було присвячено темі зміцнення співпраці держав-сусідів. І воно повинно, на думку учасників саміту, будуватися з урахуванням прагматичних інтересів країн і регіонів, що мають спільні кордони. Що стосується України, впевнений, нам необхідно використовувати свій транзитний і логістичний потенціал в повній мірі», – заявив на саміті депутат Одеської обласної ради Віктор Баранський.

Саміт під егідою Асамблеї Європейських регіонів пройшов за підтримки авторитетних міжнародних організацій, за участю представників регіонів 15 європейських країн, депутатів Європарламенту, представників Палати лордів Великобританії і членів уряду цієї країни. З боку Одеського регіону організаторами саміту виступили обласна рада й благодійний фонд «За Одесу».

<nbsp;>
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 18:36 :39