Новини » Політика 6 вересня, 2018, 17:31
В.о. ректора медуніверситету Богомольця фактично позбавив навчання 1,5 тис. студентів, – МОЗ
Національний медуніверситет ім. Богомольця. Фото: narodna-pravda.ua
Національний медуніверситет ім. Богомольця. Фото: narodna-pravda.ua

Наказ, який вночі 5 вересня видав новий в. о. ректора Національного медуніверситету ім. Богомольця Ярослав Цехмістер, майже позбавляє 1,5 тисячі студентів-контрактників права на освіту і декількох викладачів – можливості надавати цю освіту.

Про це заявляють у Міністерстві охорони здоров’я.

Як повідомляє прес-службі відомства, у своєму наказі Ярослав Цехмістер постановляє розірвати усі угоди, які підписав Юрій Кучин, «за період з 15.09.2018, яке ще не настало, по 5.09.2018».

«Оскільки до цих угод належать і угоди зі студентами-першокурсниками контрактної форми навчання та про укладення контрактів з викладачами, фактично прибічники Катерини Амосової, звільненої МОЗ України з посади ректора у квітні 2018 року, майже позбавили 1,5 тисячі молодих людей права на освіту, а кілька десятків викладачів – на надання цієї освіти», – повідомили в МОЗ.

Нагадаємо, учора, 5 вересня, Окружний адміністративний суд міста Києва своєю ухвалою зупинив дію наказу МОЗ України від 14 серпня 2018 року про призначення Юрія Кучина в.о. ректора НМУ ім. О.О. Богомольця та заборонив МОЗ призначати на цю посаду будь-яку особу, крім випадків, визначених положенням Закону України «Про вищу освіту». До суду з цією заявою звернулися прибічники Катерини Амосової, звільненої МОЗ України з посади ректора у квітні 2018 року, – проректори Ярослав Цехмістер, Олександр Никитюк, Олена Стеченко, Тетяна Черенько та Олеся Линовицька.

У МОЗ вважають, що цим рішенням суд фактично позбавив міністерство можливості здійснювати свої повноваження відповідно до законодавства України, зокрема, Закону «Про управління об’єктами державної власності».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 05:59 :09