Новини » Львів 6 вересня, 2018, 17:54
Влада Львова закликає врятувати віллу «Люсія», на місці якої хочуть збудувати висотку
Вілла «Люсія» на вул. Свєнціцького, 16. Фото: Юра Мартинович/ZIK
Вілла «Люсія» на вул. Свєнціцького, 16. Фото: Юра Мартинович/ZIK

Сьогодні, 6 вересня, чиновники Львівської міської ради повідомили про те, що досі не досягли спільної мови із ОСББ «Свєнціцького-16», яке є власником напівзруйнованого столітнього будинку (вілли «Люсія») на вул. Свєнціцького, 16.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Нещодавно власники старої вілли «Люсія» на вул. Свєнціцького, 16 скасували в суді наказ Львівської ОДА про внесення будинку до переліку щойно виявлених пам’яток. На підставі цього наказу Міністерство культури внесло віллу до реєстру пам’яток місцевого значення, заборонивши знесення або перебудову будинку. Однак це рішення суду дає підстави власникам скасувати присвоєний віллі статус пам’ятки і розпочати будівництво багатоквартирного будинку.

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко розповів, що місто категорично проти побудови багатоквартирного будинку на місці старої вілли. Місцева влада за те, щоб відновити та зберегти архітектурну пам’ятку.

«З’явилася інформація, що після того, як віллу внесли до пам’яток архітектури, та історичної спадщини, її можуть і хочуть звідти виключити. ОСББ, по факту власники цієї вілли, звернувся у ряд інституції, щоб виключити її з цього списку. Хочемо засвідчити, що ми, як міська рада, категорично проти побудови там багатоповерхівки. Тому не дамо жодного дозволу на побудову там чогось іншого, крім віднови вілли. Всі дозволи, які були надані, були надані органами державної влади. Якщо наші першочергові дії не дадуть результату, то ми, як виконком, будемо приймати всі необхідні документи, щоб заблокувати будь-які процеси планування чи будівництва багатоквартирного будинку», – запевнив Андрій Москаленко.

Також заступник міського голови Львова назвав прізвище одного із керівників цього ОСББ – Ігор Скробацький. Він наголосив, що довгий час місто спілкувалося з ним, однак переговори – безуспішні.

«Місто виділило кошти на те, щоб забезпечити накриття (даху) вілли на зиму. Однак, після того дерев’яні палки були кимось надрізані і дах завалився. Я не можу стверджувати, хто це зробив», – прокоментував Москаленко.

Вілла «Люсія» на вул. Свєнціцького, 16. Фото: Юра Мартинович/ZIK
Вілла «Люсія» на вул. Свєнціцького, 16. Фото: Юра Мартинович/ZIK

За інформацією zaxid.net Ігор Скробацький є одним із співвласників ресторанів «Голодний Микола» та «Кумпель».

Начальник управління охорони історичного середовища Львова Лілія Онищенко розповіла про значення цієї вілли.

«Офіційно до нас ще не прийшов лист від суду. Ми виступаємо там, як третя сторона. ОСББ позивалося до відділу культурної спадщини області, до міністерства культури, оскільки перший наказ прийняла область – про внесення цього будинку до архітектурної спадщини, а потім вже експертна рада міністерства культури винесла своїм наказом відповідне рішення. Тобто цим рішенням суду скасували тільки рішення області. До міністерства ще не дійшла черга. Коли ми отримаємо це рішення офіційно, то подаватимемо апеляцію і також хочемо, щоб область подала апеляцію. Основний критерій внесення цієї вілли – це авторська робота Івана Долинського, особливий стиль архітектури. Ці власники кількох квартир, створивши ОСББ, почали розробку нового плану по будівництву багатоквартирного будинку зі знесенням вілли. Спочатку це було погоджено на рівні області та Києва. Власне, цим суд і аргументував свою позицію – непослідовність дій влади, яка спочатку дала дозвіл, а потім зробили віллу архітектурною пам’яткою. Я вважаю, що ці аргументи не достатні. Документація була зроблена по закону, все як вимагалася», – повідомила Лілія Онищенко.

Вілла «Люсія» на вул. Свєнціцького, 16. Фото: Юра Мартинович/ZIK
Вілла «Люсія» на вул. Свєнціцького, 16. Фото: Юра Мартинович/ZIK

Також чиновниця додала, що є варіант із викупом вілли на баланс міста, якщо б власники ОСББ дала на це згоду. Крім цього, існує можливість через суд забрати віллу у власність міста, адже порушується пункт закону про неналежне утримання будівлі. Однак, такого прецеденту ще не було в Україні.

Рішення Львівського окружного адмінсуду ще не набрало чинності, оскільки будь-який учасник справи має ще час до кінця вересня для подачі апеляції.

Нагадаємо, у Львові судяться за віллу на вул. Свєнціцького, 16.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 10:30 :36