Новини » Світ 6 вересня, 2018, 12:29
В індійському Делі хочуть встановити 100-метрові башти, які очищатимуть забруднене повітря
Фото: naked-science
Фото: naked-science

Найбрудніше місто на планеті – Делі в Індії. Воно переповнене промисловими відходами, електростанціями і дизельними автомобілями. Поруч з ним – штати Хар’яна і Пенджаб, в яких періодично спалюють залишки сільськогосподарських культур. Через все це в Делі постійно видний смог (задимлений туман із пилом), який робить повітря в місті небезпечним для людини. Щоб хоч якось виправити ситуацію, архітектурна студія Znera з Дубая розробила проект міської мережі 100-метрових веж, які поглинали б смог і таким чином очищали повітря в Делі.

Кожна з башт очищала б повітря навколо себе в радіусі майже двох кілометрів. В основі конструкцій встановлять фільтри, а позбавлене ними від забруднювачів повітря буде виходити назовні через пропелери нагорі. Щодня одна така установка буде виробляти до 3,2 млн м3 чистого повітря.

Вежі будуть розташовуватися в ключових точках міста і з’єднуватися між собою мостами. На цих містках розмістять водневі паливні елементи, які будуть живити вежі разом із сонячними батареями.

Частинки вуглецю, зібрані фільтрами, можуть бути використані для створення бетону, графену і чорнила.

Проект включений в шорт-лист Всесвітнього фестивалю архітектури – 2018 у номінації «Експериментальний проект майбутнього», пише naked-science.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 15:36 :41